נער ששכב עם האישה החשודה בהדבקה: "אם נדבקתי ממנה הלכו לי החיים"

נער בן 14 שהודה ששכב עם האישה שיש חשש שהיא נשאית HIV מספר לחדשות 2 Online על מה שגרם לו לעשות זאת. "אתה רואה את כולם הולכים אז אין לך ברירה", הסביר. לדבריו, היא שכבה עם מאות נערים מכיתה ה' ומעלה. הפרשה נחשפה לאחר שנער תיעד בסרטון את חברו מקיים יחסי מין עם האישה

א', נער בן 14 מתיכון בדרום, הודה כי שכב עם האישה שעל פי החשד הדביקה שבעה נערים ב-HIV. לדבריו, היא שכבה עם מאות נערים, הצעירים שבהם תלמידי כיתה ה', בני 11 בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הלכנו אליה לבית כמה חבר'ה ביחד, היא סיפרה לנו שהיא מקבלת זריקות", סיפר א' לחדשות 2. "לא שילמנו לה כסף". הוא סיפר על נערים שקיימו איתה יחסי מין יותר מפעם אחת. "הלכו אליה חמש וגם שש פעמים, אבל אני הייתי רק פעם אחת והצטערתי על זה אחר כך כששמעתי שכל העיר היתה איתה. אני צריך להיבדק, איידס זו מחלה מפחידה, אם נדבקתי - הלכו לי החיים".

א' העריך כי הסיבה לכך שכל כך הרבה נערים שכבו עם האישה היא לחץ חברתי. "אתה רואה את כולם הולכים אז אין לך ברירה, אתה מושפע", אמר.

הפרשה נחשפה בזכות סרטון

על פי גורמים במשרד החינוך, הפרשה התפוצצה לאחר שאחד הנערים תיעד את חברו מקיים יחסי מין עם אותה אישה - והפיץ את הסרטון. גורמי חינוך בעיר החלו לבדוק פרטים אודות המקרה, ואז נחשפו לתמונה קשה עוד יותר: מאות בני 12-14 ומבוגרים יותר שקיימו עמה יחסי מין.

"כשהמקרה נודע לנו קיימנו פעילות הסברה בכיתות על שמירה על הגוף והתנהגות מינית וגם ביצענו אישיות עם תלמידים", אמרו במשרד החינוך. "קיבלנו גם פניות רבות מהורים והם קיבלו מידע על אפשרויות של בדיקה רפואית".

לאחר ששיחות בנושא נערכו בבית הספר, תלמידים רבים נלחצו וניגשו לבדיקות אנונימיות ל-HIV, מה שעורר את החשד של הרופאים וקופות החולים. "עד שהסרטון לא התפשט בווטסאפ ובפייסבוק לא ידענו על זה", אמר גורם במשרד החינוך שהבהיר שהם עושים כעת הכל על מנת לטפל בילדים, גם בהיבט הרפואי וגם בהיבט הנפשי.

תלונה מרופאה

תרמה לחשיפת הפרשה גם תלונה שהגיעה מרופאת ילדים. "לפני כמה ימים התקשרה אלינו רופאת ילדים שסיפרה שהגיעו אליה מספר הורים בנפרד עם ילדים וביקשו שהיא תשלח אותם לבדיקת איידס", סיפר מנכ"ל המועצה לשלום הילד יצחק קדמן. "היא לא הבינה למה ילדים מתחת לגיל 13 צריכים בדיקת איידס".

במועצה לשלום הילד הפנו אותה למשטרה, אך היא חששה לעשות זאת. "היא מאוד היססה כי יש פה תסבוכת חוקית - מצד אחד אין חובת דיווח כי זה לא התעללות בתוך המשפחה, מצד שני, בהיעדר חובת דיווח על סוג כזה של מקרים יש חיסיון של יחסי רופא-מטופל", הסביר קדמן.

יצחק קדמן, ארכיון (חדשות 2)

"כנראה שיש לה איזה רקע של בעיה אישית כזו או אחרת", העריך קדמן את מעשיה של האישה. "הילדים הגיעו אליה הביתה והשמועה עליה עברה מפה לאוזן. מדובר בכל מיני סוגים של ילדים, לא רק ילדים במצוקה אלא מכל שכבות האוכלוסייה".

במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות הבדיקה של האישה שעל פי החשד קיימה יחסי מין עם עשרות קטינים מהדרום והדביקה שבעה מהם ב-HIV. הבוקר אמרה פרקליטתה לחדשות 2 Online כי לא מדובר בפרוצה וכי היא אישה שסבלה רבות בחייה.

עורכת הדין חופית אדרי מהסניגוריה הציבורית, המייצגת את האישה שבמשטרה הגדירו פרוצה, אמרה כי הלקוחה שלה מכחישה כי קיימה יחסי מין בתשלום. "הלקוחה שלי טוענת שהיא לא פרוצה, ורק רוצה טיפול", אמרה אדרי. "היא מאשרת שקיימה יחסים מיניים עם הרבה גברים, אבל גילם עדיין מוטל בספק. מצבה הנפשי לא טוב. היא מוכרת לרשויות הרווחה שנים רבות".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.