נעצרו 3 חשודים בהצתת רכב השופט: "רצינו להעלים טביעות אצבעות"

הותר לפרסום כי המשטרה עצרה שלושה קטינים לאחר בחשד שפרצו לרכבו של שופט בית המשפט המחוזי בב"ש נאסר אבו טהה ולאחר מכן הציתו אותו. שניים מהחשודים טענו כי עשו זאת כדי להעלים טביעות אצבעות אחרי הפריצה, אולם חשוד שלישי הסביר: "הצתנו כדי להיות גברים"

הרכב שהוצת (ניסים ניר)

האם פוענחה תעלומת הצתת הרכב של שופט המחוזי? היום (ד') הותר לפרסום כי המשטרה עצרה שלושה קטינים, תושבי תל שבע, בחשד שהציתו את רכבו של השופט נאסר אבו טהה ביישוב עומר לפני כשבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

48 שעות אחרי ההצתה, בתום עבודת מודיעין מאומצת, הצליחו השוטרים לעצור שניים מהחשודים שנראו במצלמות האבטחה. החשוד הנוסף נעצר שלושה ימים לאחר מכן והשלושה הובאו לחקירה, שבמהלכה הודו במעשים ושחזרו אותם.

לפי החשד, החבורה פרצה קודם לכן לרכב אחר ביישוב עומר, נמלטה ובדרכה החליטה לפרוץ גם לרכבו של שופט המחוזי. השלושה גנבו מהרכב כסף מזומן וחפיסות סיגריות. לאחר כמה דקות, חזרו למקום, הציתו את מושב הרכב ונמלטו מהזירה לכיוון תל שבע.

שופט המחוזי אבו טהה (אתר בתי המשפט)

המשטרה תבקש להגיש כתבי אישום

שניים מהחשודים טענו כי החליטו להעלות באש את רכבו של השופט כי רצו להעלים את טביעות האצבעות שלהם, אבל החשוד השלישי סיפק גרסה מעט אחרת ואמר כי החליטו להצית את רכבו של שופט "כדי להיות גברים".

"עצם האפשרות כי שופט הדן בתיקים רגישים ומורכבים מקבל החלטות על שלילת חירותו של אדם מאוים באמצעות הצתת רכבו, חייבה אותנו לפעול במהירות וביעילות ולעבוד סביב השעון כדי לשים את ידינו על המבצעים", אמר מפקד מחוז דרום של המשטרה ניצב יורם הלוי בעקבות המעצרים.

ניצב הלוי הוסיף כי "מעצר החשודים תוך 48 שעות, ואיסוף הראיות המהיר מעידים על איכות היחידה שהיא חוד החנית בלחימה בפשיעה במשטרת המחוז הדרומי".

מעצרם של החשודים בהצתה הוארך בשבעה ימים ובימ"ר נגב מתכוונים להעביר את החומרים לפרקליטות מחוז תל אביב לצורך הגשת כתבי אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

השופט העריך: "האחראי - אדם שנשפט אצלי"

מיד אחרי האירוע העריך שופט המחוזי בבאר שבע , בשיחה עם ראש מועצת עומר, פיני בדש כי מי שאחראי להצתה הוא אדם שנשפט אצלו. "בשעה 04:00 שמעתי פיצוץ, יצאתי החוצה וראיתי את האוטו בוער", שחזר השופט, "כל השכנים יצאו וראו שהמכונית נשרפה כליל".

בדש סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online כי למרות האירוע הקשה, השופט ואשתו חשים רגועים. "אמרתי לו שאסור לו להתרגש או להפגין חולשה", ציין בדש. הוא סיפר כי מדובר ב"משפחה קטנה, אינטליגנטית ומשכילה" והעריך כי "ייתכן שעבריינים, אולי קטינים, שהוא שפט אותם - באו לנקום".