החשודים בפרשת הקבלנים: יאיר ויורם ביטון

ראשי חברת הבנייה ב.יאיר - יאיר ויורם ביטון, הם החשודים בהלבנת הון עבור העבריין יצחק אברג'יל, כך הותר לפרסום. על פי החשד, היקף הלבנת ההון נאמד בכ-60 מיליון שקלים

חקירת הפרשה נמשכת (חדשות 2)

החשודים המרכזיים ב"פרשת הקבלנים" מחברת הנדל"ן ב.יאיר הם יו"ר החברה, יאיר ביטון וסמנכ"ל הביצוע של החברה, יורם ביטון - כך הותר היום לפרסום. השניים חשודים כי הלבינו באמצעות חברת הנדל"ן שבבעלותם הון בהיקף של 60 מיליון שקלים עבור העבריין יצחק אברג'יל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון בהארכת מעצרו של אברג'יל שהתקיים לפני ימים אחדים, טען נציג המשטרה כי החקירה התנהלה במשך תקופה ארוכה, כללה תשאול של עשרות אנשים וכי יש ראיות של ממש הקושרות את בכירי החברה הקבלנית לעבריין המוכר, המרצה עונש מאסר בגין פרשה אחרת. "יש ראיה לכך שנוצר קשר בין הצדדים על מנת להוציא כספים מחברת ב.יאיר" טען נציג יחידת להב 433 במשטרה.

החקירה הסמויה של המשטרה נמשכה מספר חודשים, ותחילה עוד בשנת 2007. חלק מהחקירה מתמקדת בפרויקט בנייה גדול של "ב. יאיר" שכשל באילת. במשטרה סבורים כי יש להם עקבות המחברים בין בעלי השליטה בחברה, הפעילה בעיקר בירושלים, לבין ראש ארגון הפשע.

בתחילת השבוע נעצרו יאיר ויורם ביטון ושני קבלנים נוספים. החוקרים ערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדי "ב. יאיר", במהלכם נתפסו מחשבים ומסמכים וכן רכוש וחשבונות לצרכי חילוט. גורמים במשטרה הביעו דאגה מהקשר לכאורה בין חברת בנייה ציבורית לבין ארגון פשיעה.

עורכי הדין שרון נהרי ומיטל דנינו, סנגוריו של אברג'יל, הכחישו במהלך הדיון את החשדות נגד מרשם: "לא התנגדנו להארכת מעצרו מספר ימים כי גם כך הוא אסיר. בנוגע לחשדות המיוחסים לו של הלבנת הון, ומרמה בתאגיד, הוא כרגע שומר על זכות השתיקה בחקירתו". השופט מנחם מזרחי אישר לאברג'יל לשוחח בטלפון על ילדיו בפיקוח סוהר ולהחזיר לו את זכויות הצפייה בטלוויזיה שנשללות מעציר, אך מגיעות לאסיר.