נחקר בחשד שהטריד גברים בטלפון

משטרת מרחב ירקון עיכבה לחקירה גבר בחשד כי נהג להטריד בטלפון ובאינטרנט גברים אחרים. מוקדם יותר השבוע פורסמה בחדשות 2 Online הקלטה ובה נשמע החשוד כשהוא מאיים לכאורה על צעיר שביטל פגישה עמו

בתחילת השבוע פורסמה בחדשות 2 Online הקלטה של שיחת טלפון מאיימת שקיבל צעיר מאזור המרכז מגבר בשנות ה-30 לחייו שיצר עמו קשר באתר היכרויות. היום (חמישי) עיכבה המשטרה לחקירה את הגבר בחשד לאיומים והטרדות בטלפון ובאינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הצעיר שטוען כי הוטרד, השניים שוחחו זה עם זה והתכוונו להיפגש, אלא שהצעיר חזר בו וביטל את הפגישה. מאז אותו מקרה ספג הצעיר איומים לכאורה. את אחת משיחות הטלפון בין השניים החליט הצעיר להקליט ופרסם את ההקלטה בעמוד הפייסבוק שלו.

"אני מאוד מצטער על מה שיקרה לך מחר", נשמע הגבר אומר בהקלטה לאחר שהצעיר הבהיר לו כי הוא לא מעוניין להמשיך להיות עמו בקשר. "סליחה?", תהה הצעיר. "מה ששמעת אותי", השיב הגבר בשקט.

"יש לנו חבר משותף", הוסיף הגבר, "אתה תבין בדיוק מה יקרה מחר. זה קשור לעבודה שלך". "אתה יודע שהשיחה הזאת מוקלטת?", סיפר לו הצעיר. "בכיף, אז אתה רוצה שאני אחזור על הדברים שלי עוד פעם?", שאל הגבר.

"העולם הזה מאוד קטן", המשיך הגבר, "לא סתם שאלתי בדיוק באיזו אוניברסיטה אתה מלמד והכל, אבל סבבה, אל תדאג. הם ישמחו לדעת כמה פרטים עליך שם באוניברסיטה. אתה מחייך כי אתה חושב שאני צוחק איתך, אז זה עוד יותר נחמד. תמשיך לחייך אחי, ובקרוב אתה תבין על מה אני מדבר".

"הבחור הוא כפי הנראה עבריין סדרתי"

הצעיר המאוים פרסם בפייסבוק סטטוס שבו שיתף את חבריו בשיחה המטרידה. "הבחור הוא כפי הנראה עבריין סדרתי", כתב. "דיברתי באופן אישי עם כמעט מאה אנשים שטענו שהם קורבנותיו, ורובם מכירים עשרות נפגעים נוספים".

"מכל המידע שהצטבר אצלי, שיטת העבודה היא כמעט קבועה", הוא תיאר. "ראשית הוא מתחיל עם בחורים כמעט בכל אתרי ההיכרויות לגברים, וברשתות החברתיות ובפייסבוק. בשלב הראשון שהבחור נסוג, הוא מתחיל להלך עליו אימים במטרה מניפולטיבית להפחידו".

"לאחר פרסום הפוסט, תא ההודעות הנכנסות שלי בפייסבוק הוצף בהודעות של סיפורים מצמררים", טען הצעיר. "למרבה ההפתעה כמה תלונות הוגשו במשטרה, תלונות שלא טופלו ונסגרו בעילה 'נסיבות העניין אינן מצדיקות המשך חקירה'. מקווה שכמות התלונות שתזרום עקב פרסום המקרה ייאלצו את המשטרה לפעול".

הצעיר הציג יותר מ-20 הודעות שקיבל מגברים שלטענתם הוטרדו בידי אותו אדם. "אני ילד בן 19 והייתי בטוח שאני הולך להירצח", כתב אחד. "הוא איים להוציא אותי מהארון ונאלצתי לספר לאמא שלי לפני שהייתי מוכן לזה", סיפר אחר. אדם נוסף טען: "הוא הכריח אותי לשלם לו כסף כדי שיעזוב אותי".