שחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

אחרי הפשיטה על בתיהם של בכירים בהנהלת נמל אשדוד ובוועד העובדים, החשודים בשוחד, הלבנת הון וסחיטה באיומים, אומרים במשטרה כי בידי החוקרים ראיות של ממש שכוללות בין היתר האזנות ומעקבים. מיליארדר ובכיר בעולם הספורט עוכבו לחקירה

לאחר שהמשטרה עצרה הבוקר (ג') 15 מעובדי נמל אשדוד ובהם בעלי תפקידים בכירים בהנהלה ובוועד העובדים מתברר כי בידי החוקרים ראיות של ממש נגד החשודים הכוללות האזנות ומעקבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הפרשה עוכבו לחקירה מיליארדר ובכיר בעולם הספורט. לפי שעה כלל לא ברור אם יש כוונה להביא את איש הספורט לדיון בהארכת מעצרו. החוקרים מחזיקים במידע מהאזנות ומעקבים שבוצעו אחר החשודים, שמבססים את החשדות למעשים החמורים שמייחסים להם - שוחד, מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

במשטרה סבורים שמדובר בתעשיית הונאה וסחיטה שאפשרה לחלק מהחשודים לגרוף מיליוני שקלים לכיסם.

15 בכירים בנמל אשדוד נעצרו (יח"צ)

מנכ"ל הנמל: "יום לא פשוט לחברה ולעובדיה המסורים"

בעקבות המעצרים שלח הבוקר מנכ"ל נמל אשדוד איציק בלומנטל מכתב לכל העובדים שבו כתב: "לאור גל הפרסומים בכלי התקשורת מהבוקר מצאתי לנכון לעדכן כל אחת ואחד מכם באופן אישי. התבשרתי הבוקר כמוכם, כי משטרת ישראל מנהלת חקירה על ביצוע עבירות חמורות שבוצעו לכאורה על ידי גורמים בכירים בנמל בעבר ובהווה. גם ביום זה נמשיך לשרת את לקוחות החברה ולתפעל את הנמל באופן מלא. מדובר ביום לא פשוט לחברת נמל אשדוד ולעובדיה המסורים".

"אני יודע שיש בכוחו של אירוע כזה בכדי להטיל דופי ולהכתים ארגון שלם על עובדיו המסורים", הוסיף מנכ"ל הנמל. "ביום שכזה חשוב שכולנו נירתם על מנת להוכיח ללקוחותינו כי העבודה בנמל אשדוד ממשיכה באופן סדיר, מקצועי ושגרתי ואנו חברה ממשלתית האמונה על שמירת החוק".

מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי גורמים בנמל, ביניהם בכירים, יצרו מנגנון לקידום עיניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

עובדי נמל אשדוד: "מקווים שימצו את הדין עם החשודים"

עוד עולה מהחקירה חשד כי החשודים הפעילו לחצים סמויים וגלויים על חברות אחרות אשר ביקשו לפעול בנמל או לספק שירותים בנמל, זאת על מנת להבטיח כי ישכרו את שירותי החברות הפרטיות שאת עיניינן ביקשו אנשי הנמל החשודים לקדם, גם כאשר היה בכך כדי לפגוע בהכנסות הנמל - בקופה הציבורית.

הבוקר, בתום חקירה סמויה וממושכת, ערכו חוקרי יחידה להב 433, בשיתוף עם רשות המיסים, חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ועיכבו כמה מהם לחקירה. בהתאם להתפתחות החקירה, יובאו חלק מהחשודים לדיון בהארכת מעצרם היום בשעה 15:00 בבית משפט השלום בפתח תקווה.

כמה מעובדי נמל אשדוד הביעו שמחה בעקבות מעצרם של החשודים ואמרו כי "אנחנו מרוצים שסוף סוף תפסו אותם". העובדים ציינו כי "אנחנו מקווים שימצו איתם את הדין".

פרשת השחיתות בנמל אשדוד - הסיקור המלא:

התחקיר שהוביל לחקירה: צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"

חשד לפרשת שחיתות בנמל אשדוד: בכירים נעצרו

השחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

ועד עובדי הנמל במתקפה: "זה מסע רדיפה אישי"

החשד לשחיתות בנמל אשדוד: אלון חסן נעצר