הרב פינטו שב לארץ: ייחקר במשטרה ויעיד נגד ניצב ארביב

הרב יאשיהו פינטו שב הבוקר משהות ממושכת בארה"ב ונחת בישראל, זאת לאחר שהגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות: פינטו ימסור היום עדות במחלקה לחקירות שוטרים נגד ניצב מנשה ארביב, ובתמורה יהפוך לעד מדינה. הפרקליטות תבקש עונש של שנת מאסר בלבד

הרב פינטו. ארכיון (פלאש 90)

הרב פינטו נחת בארץ - ויגיע לחדר החקירות: הרב יאשיהו פינטו נחת הלילה (ג') לאחר שהות ממושכת בארה"ב, זאת לקראת חקירה במחלקה לחקירות שוטרים שבה הוא צפוי למסור פרטים נוספים ומידע על אותן טובות הנאה שהעניק לניצב מנשה ארביב, לטענתו. בתמורה תדרוש הפרקליטות עונש מופחת של כשנת מאסר אחת בלבד על סעיף ניסיון שיחוד שוטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש נחשף כי הרב פינטו, שניסה לשחד על פי החשד את תת-ניצב אפרים ברכה, הגיע למתווה עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה. עם הבשלת כתב האישום בעניינו של תת-ניצב ברכה, הכניס הרב למשוואה גם את ניצב ארביב. הרב ואנשיו הציעו לפרקליטות את "ראשו" של להב 433 בתמורה למחיקת הסעיפים בעניינו של פינטו. לטענת עורכי דינו של ארביב, הקבלות והממצאים שהוצגו לכאורה על ידי פרקליטיו של פינטו הינם "שקריים".

פינטו ינסה להתמודד בחקירה עם הטענות והממצאים הנגדיים שיציגו עורכי דינו של ארביב. היה והמידע שיספק פינטו יימצא מהימן, דבר שבפרקליטות ובמשטרה ממשיכים להטיל בו ספק גם נכון לרגע זה, יאושר המתווה שגובש עם עורכי דינו בשבועות האחרונים ולפיו ירצה עונש של שנת מאסר אחת ויהפוך לעד מדינה בעניינו של מנשה ארביב.

מנשה ארביב (פלאש 90)

עורכי דינו של פינטו ניסו להימנע מעונש מאסר, אולם מהמתווה הסופי מתברר שהסכימו, בסופו של דבר, לעונש מאסר בפועל שתדרוש הפרקליטות - מה שמלמד ככל הנראה על חוזקן של הראיות נגד פינטו בפרשת הניסיון לשחד את תת-ניצב ברכה.

אשתו של פינטו תועדה על ידי המשטרה כשהיא מנסה להעביר 100 אלף פרנקים שוויצריים לרעייתו של תת-ניצב ברכה. לטענת הפרקליטות והמשטרה, מתן הכסף נועד כתשלום עבר העברת מידע מתוך החקירה שהתנהלה בעניין בני הזוג על העברת כספים מתוך עמותת "חזון ישעיה" לחשבונותיהם הפרטיים של בני הזוג פינטו.

אפרים ברכה (חדשות 2)

אלא שהרב טען כי לא היה מדובר בניסיון שוחד ומשגרסתו לא התקבלה - פתח במלחמת חורמה על צמרת המשטרה ועל האנשים שהיו מקורביו ומאמיניו, ובראשם כמובן ניצב מנשה ארביב. פינטו ומקורביו הציגו קבלות המעידות לכאורה על טובות הנאה שקיבל ארביב במהלך שהותו בניו יורק כנספח המשטרתי.

בשנה האחרונה ספגה חצר הרב מפלה בעקבות התרחקותם של אנשי עסקים רבים ובכירים בצמרת מערכת הביטחון, שהיו מבאי ביתו וחסידיו של הרב בשנים האחרונות. כניסתו לכלא, אם וכאשר תושלם העסקה עם הפרקליטות והמשטרה, עשויה להוות מכה אנושה לחצר שביססה את מעמדה לאורך השנים, בין היתר הודות להתחככותה עם צמרת ההון והשלטון בישראל ובארצות הברית.

פרקליטו של ניצב ארביב, עו"ד גדעון פישר, מסר בתגובה: "אני מקווה שהפעם רשויות אכיפת החוק לא יאפשרו לפינטו לצאת מהארץ ולהימלט מהעמדה לדין על מעשיו".