חשד: מועדון חשפנות שימש להעלמת מיליוני שקלים

שיחת טלפון ב"קו הצדק", המלשינון של רשות המסים, הביאה לפתיחת חקירה סמויה שבסופה נעצרו מפעילי מועדון הבורסה בתל אביב. על פי החשד, הם העלימו יותר מ-10 מיליון שקלים מהכנסות ממכירת כרטיסים, מכירת משקאות ואף מריקודים אינטימיים

חשד: העלמת מס במועדון (רויטרס)

האמת העירומה: שלושה בני משפחה אחת, המפעילים את מועדון החשפנות "הבורסה" בתל אביב, נעצרו במוצאי שבת בחשד שהעלימו עשרות מיליוני שקלים מהכנסות המועדון - כך הותר היום לפרסום. החקירה התנהלה באופן סמוי במשך מספר חודשים, וזאת לאחר שמידע על הפעילות הגיע לידי החוקרים באמצעות "קו הצדק", המלשינון של רשות המסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום, הגיעו חוקרי רשות המסים יחד עם אנשי המשטרה למועדון ועצרו את בני המשפחה ששהו בו באותה שעה. כלבי סמים המתורגלים גם למצוא כסף מזומן, הצטרפו לסיור במהלכו איתרו שקלים, דולרים ויורו בשווי של יותר ממיליון שקלים, שהוחבאו על ידי החשודים במספר רב של מקומות.

מנהלת המועדון, שי-לי אבנבאח, תושבת תל אביב בת 37, סיפרה בחקירתה כי מרבית הכסף הגיע לידיה ממכירת המועדון לישראלי המתגורר בתאילנד, אך ברשות המסים חושדים כי מדובר באיש קש המסתיר את הבעלות של בני המשפחה על המועדון המוכר.

ברשות המסים מעריכים כי בני המשפחה העלימו סכומי עתק, הנאמדים בכ-10 מיליון שקלים בשנה, בין היתר מהכנסות ממכירת כרטיסי כניסה, מזון ומשקאות, סיורים מודרכים במקום ואף מתן שירות "אינטימי" ללקוחות על ידי הרקדניות. בנוסף, עשרות מעובדי המועדון הועסקו ללא תלוש משכורת מוסדר והתשלומים לספקים התבצעו במזומן וללא חשבוניות מס כנדרש על פי חוק.

החוקרים ערכו במקום תצפיות סמויות, שבהן התגלה כי החשודים ניהלו מעקב צמוד אחר כל ההכנסות - כולל התשר, "הטיפים", שקיבלו הרקדניות. על פי החשד, אב המשפחה שימש כאיש הכספים של המועדון ודאג מדי ערב להשמיד את המסמכים המעידים על פעילות המקום. האב נהג לקרוע את המסמכים ולהשליך אותם לפח מחוץ למועדון, החוקרים מיהרו לאסוף את הקרעים וחיברו אותם לכדי ראיות משמעותיות.

לאחר הביקורת שהתקיימה במקום, התגלה לחוקרים כי בעלי המועדון דיווחו למס הכנסה על פדיון ממכירת משקאות קלים בלבד העומד על 100 אלף שקלים מדי חודש, בעוד שבפועל הרוויחו למעלה ממיליון שקלים. עוד עלה חשד כי אחיה של בעלת המקום, החזיק מינימרקט בראשון לציון, בין היתר כדי לרכוש אספקה למועדון ולהעלים את הכנסות המכירה. בעקבות הראיות שנחשפו, האריך אתמול בית משפט השלום בתל אביב את מעצר החשודים בארבע ימים, על מנת לאפשר את המשך החקירה ולמנוע שיבוש הליכים.