חשד: התחזה לרופא - וטיפל בחולים בביה"ח רמב"ם

אף אחד לא שם לב לרופא שהסתובב בין החולים במסדרונות בית החולים רמב"ם בחיפה, עד שהתברר שכנראה לא מדובר בכלל ברופא. החשוד בהתחזות נעצר, וכעת נבדק האם "עבד" גם בבתי חולים נוספים

החשוד בביה"ח (מתוך הפייסבוק)

במקרה הזה לא מדובר ברופא אמיתי - אלא במישהו שהתחפש לרופא, ולא לרגל פורים: מחלקת הביטחון של בית החולים רמב"ם חשפה היום (חמישי) גבר החשוד שהתחזה לרופא ופעל בבית החולים מבלי שאיש שם לב לכך. החשוד הועבר למשטרה שבוחנת כעת כמה זמן כבר התחזה לרופא - והאם טיפל בחולים ללא אישור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר השבוע התקבלה תלונה במחלקת הביטחון של בית החולים הטוענת כי הצעיר בן ה-31, תושב אחד הכפרים בגליל, מתחזה לרופא סטאז'ר ברמב"ם. מחלקת הביטחון הפיצה בין המאבטחים את תמונת האיש והבוקר זיהה מאבטח שניצב ליד שער בית החולים את האיש המתאים לתיאור כשהוא נכנס לבית החולים.

אנשי מחלקת הביטחון עקבו בחשאי אחרי החשוד, שעלה לאחת ממחלקות בית החולים. המאבטחים המתינו בסבלנות שילבש בגדי רופא, ומיד כש"התייצב לעבודה" הוא נעצר - ונלקח לחקירה בתחנת חיפה.

החשוד התגאה ב"עבודתו" בפייסבוק

לכידתו של החשוד התאפשרה בעקבות התלונה שהתקבלה על ידי אדם מבחוץ המכיר אותו. האיש סיפר כי מדובר באדם שלמד רפואה בחו"ל, אך לא הוכר או התקבל לעבודה כרופא. עוד סיפר כי ידוע לו שלאחרונה האיש מתחזה לרופא גם בבית חולים נוסף. המתלונן אף הפנה את מחלקת הביטחון של רמב"ם לדף הפייסבוק של החשוד, שבו אכן מופיעות תמונות שלו לבוש כרופא במסדרונות בית החולים.

"מדובר לכאורה בעבירה חמורה", אמר מנהל בית החולים רמב"ם, פרופסור רפי ביאר, לחדשות 2 Online. "אנו מתייחסים לכך ברצינות. אנו דורשים תמיד מאנשי הצוות לענוד תגים ולפקוח עין כי בית חולים הוא מקום ציבורי. לא זכור לי מקרה דומה בבית החולים שלנו של מתחזה לרופא שעלול היה לפגוע בחולים".

002@

הנהלת רמב"ם עדכנה את משרד הבריאות אודות המקרה והחלה בבדיקה פנימית. בראש ובראשונה ייבדק כמה זמן "פעל" החשוד ברמב"ם לפני שנתפס. כמו כן, בודקת הנהלת בית החולים האם הוא טיפל החשוד בחולים וחילק מרשמים כשפעל בבית החולים. הבוקר פרסם בית החולים סרטון ובו קטעים ממצלמות האבטחה בהם נעזרו המאבטחים על מנת לאתר את החשוד. בסרטון נראה החשוד כשהוא מסתובב בחופשיות באגפים השונים של בית החולים, לבוש מדי רופא.

נצ"מ אבי אדרי, מפקד תחנת משטרת חיפה, הורה לתת עדיפות לחקירה, עקב חומרת האירוע ועקב חשד כי ייתכן שהחשוד פעל גם בבית חולים אחר בחיפה. עד כה עלה בחקירה כי ייתכן שהחשוד פעל גם בבית החולים כרמל בחיפה. עוד עולה כי ההתחזות הזו נמשכה על פי החשד לפחות שלושה חודשים, במהלכם פעל החשוד כמעט בכל המחלקות של בתי החולים בהם שהה.