יומיים לפני ביקור האפיפיור: כתובות נאצה בבאר שבע

כתובות בגנות הנצרות רוססו על קיר כנסייה בעיר העתיקה בבאר שבע – יומיים בלבד לפני ביקורו ההיסטורי של האפיפיור פרנציסקוס בישראל. "המשטרה רואה בחומרה רבה את המעשה", אמר מפקד מרחב נגב במשטרה. כעשרת אלפים אנשי כוחות הביטחון יאבטחו את ביקורו של מנהיג העולם הקתולי בארץ הקודש

הכתובת על קיר הכנסייה (חטיבת דובר המשטרה)

יומיים בלבד לפני ביקורו של האפיפיור פרנציסקוס בישראל - כתובת בגנות הנצרות רוססה על כנסייה בבאר שבע: המשטרה פתחה בחקירה בעקבות כתובת נאצה חמורה שהתגלתה בשעות הצהריים (ו') על קיר כנסייה בעיר העתיקה בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הגיעו סיירי תחנת באר שבע, מפקד התחנה וחוקר זירה, והם החלו באיסוף ממצאים בניסיון לאתר את האחראים לאירוע. "המשטרה רואה בחומרה רבה את המעשה ופועלת לאיתור ומעצר החשודים", אמר תת ניצב פרץ עמר, מפקד מרחב נגב.

נערכים לקבל את פניו (רויטרס)

לפנות בוקר עצרה משטרת ירושלים שני חשודים בעת שתלו כרזות נגד ביקור האפיפיור בישראל. בצהריים סירב בית המשפט לבקשת המשטרה להאריך את מעצר השניים והורה לשחררם. השופט קבע כי זכות המחאה שמורה לחשודים ואף מתח ביקורת על התנהלות המשטרה.

שלשום החלה משטרת ירושלים לחלק צווי הרחקה מנהליים לפעילי ימין, שעל פי מידע מודיעיני מתכוונים לשבש את ביקורו של האפיפיור. נציגי המשטרה הגישו צווים לשני תלמידי ישיבה בעיר, בעקבות מידע על כוונה של שניהם "לבצע פעולות שנועדו לעורר מתיחות בין-דתית לקראת ובמהלך הביקור".

10,000 אנשי ביטחון יאבטחו

במערכת הביטחון נערכים בכוננות שיא לקראת ביקורו של מנהיג העולם הקתולי, במבצע שזכה לשם "גלימה לבנה 2". במבצע ייקחו חלק כעשרת אלפים אנשי ביטחון הכוללים גורמי שב"כ, משטרה וצבא שיפעלו כדי למנוע כל ניסיון פגיעה בביקור הרגיש והחשוב הזה.

אלפי אנשי ביטחון יאבטחו את הביקור (רויטרס)

לביקור האפיפיור חשיבות עליונה לישראל כיוון שעיני כל העולם הנוצרי יהיו נשואות לארץ הקודש ומיליארדים ברחבי העולם יעקבו אחר האירוע. לכן מדובר באחד ממבצעי האבטחה הגדולים והרגישים ביותר. בימים האחרונים הושלמה במערכת הביטחון ההיערכות לביקור הייחודי. את המבצע המורכב תנהל משטרת ישראל ומאחורי הקלעים ידאגו גורמי שירות הביטחון הכללי לאבטחתו הקרובה של האפיפיור בשילוב של איסוף מידע מודיעיני.

ברקע הביקור הזה זוכרים היטב אירוע שהתרחש רק לאחרונה במרכז הארץ: במחנה 80 שבפרדסיה רוססו כתובות נאצה נגד פרנציסקוס. לכן במסגרת מערך האבטחה המורכב, שלו שותף גם גוף האבטחה של הוותיקן, יופעלו צוותים ייעודיים שיאתרו וימחקו כתובות - אם ירוססו כאלה - לפני שהאפיפיור יבקר במקומות ובאתרים מסוימים.