תקרית אלימה ביישוב טובא זנגריה

תושבים מהיישוב הבדואי טובא זנגריה תקפו באבנים והציתו את רכבם של שלושה חרדים לאחר שהתעורר חשדם כי הגיעו למקום על מנת לבצע פעולת תג מחיר. השלושה, תושבי חצור הגלילית, הכחישו את החשדות שיוחסו להם ואמרו כי ביקרו אצל רופא שיניים מקומי. המשטרה פתחה בחקירה

תושבי המקום הציתו את הרכב (גיא ורון)

תקרית אלימה ביישוב טובא זנגריה: תושבים מהיישוב הבדואי טובא זנגריה שבגליל המזרחי הציתו את רכבם של שלושה חרדים לאחר שהתעורר חשדם כי הגיעו למקום על מנת לבצע פעולת "תג מחיר". השלושה, תושבי חצור הגלילית בשנות השלושים לחייהם, הכחישו את החשדות שיוחסו להם ואמרו כי ביקרו במרפאת שיניים מקומית לאחר שאחד מהם סבל מכאבי שיניים עזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי טובא זנגריה דיווחו שראו רכב ובו שלושה צעירים הנוסע בצורה חשודה בכפר. על פי גרסתם, לאחר שניגשו אל כלי הרכב על מנת לבדוק את סיבת הימצאו ביישוב, פתח הנהג בנסיעה פרועה ונמלט מהמקום.

מתחקור ראשוני של המשטרה עולה כי שלושה תושבי חצור הגלילית בגילאים 29, 34 ו-39 הגיעו ליישוב במטרה לבקר במרפאת שיניים מקומית. לדברי שניים מהם, חברם סבל מכאבי שניים והם ליוו אותו למרפאת שיניים ביישוב.
עם סיום הטיפול, ניסו השלושה לצאת מהכפר אך איבדו את דרכם. על פי גרסתם, הם פנו אל העוברים ושבים על מנת לקבל הכוונה.  

על פי עדותם של השלושה, כאשר פנו אל אחד מתושבי המקום על מנת שיכווין אותם ליציאה מן הכפר, החלו מספר צעירים להתגודד סביב הרכב וליידות לעברו אבנים. השלושה סיפרו כי נטשו את רכבם ונמלטו מהמקום. כלי הרכב הוצת בידי מקומיים לאחר שהשלושה נמלטו ממנו ופתחו בריצה לעבר שדה פתוח. 

שוטרי תחנת ירדן ומג"ב שפתחו את שלושת תושבי חצור הגלילית בשדה פתוח באזור, עם חבלות קלות בגופם כתוצאה מהבריחה.