שופטים ופרקליטים על הכוונת: ניסיונות חיסול, איומים וכתובות נאצה

הצתת מכוניתו של שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע מצטרפת לשורה של מעשי אלימות המכוונים נגד בעלי תפקידים במערכת בתי המשפט. ריבוי האיומים על חיי השופטים והפרקליטים בשנה החולפת נותנים את הרושם כי כל הקווים האדומים נחצו וכי מבחינת העבריינים שמבקשים להשפיע על מערכות הצדק כל האמצעים כשרים

רכבו של אבו טהה (ניסים ניר, אתר בתי המשפט)

הצתת רכבו של שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, נאסר אבו טהה, והחשד כי מאחורי המעשה עומד איום של גורמים עבריינים המנסים להשפיע על מערכת בתי המשפט, מצטרפים לשורה של מעשים המציבים את גורמי אכיפת החוק והרשות השופטת בקו האש. נדמה כי בתקופה האחרונה חצו העבריינים את כל הקווים האדומים, וכי כיום מבחינתם - כל האמצעים כשרים במלחמה נגד מערכת הצדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נובמבר 2013 - ניסיון חיסול של תובע מפרקליטות מחוז ת"א

בחודש נובמבר אשתקד נשמע במרכז תל אביב קול פיצוץ עז שהרעיד את חלונות משרדי הפרקליטות שבבית הדר דפנה. המטען, שהוטמן מתחת למכוניתו של תובע מפרקליטות מחוז תל אביב, הרס כליל את המכונית של הפרקליט וגרם לנזק רב למכוניות שחנו בסמוך. בפרקליטות העריכו כי מאחורי ניסיון החיסול עומדים עבריינים מארגון פשע שנגדם פעל התובע הוותיק.

"זהו איום מפורש על שלטון החוק", אמר לאחר האירוע ראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש הממשלה קרא להעניק עדיפות עליונה לחקירת המקרה, אך  עד היום לא פיענחה המשטרה מי הגורם שעומד מאחורי ניסיון החיסול.

רכבו ההרוס של הפרקליט (ראהד איברהים, חדשות 2)


ינואר 2014 - מעטפה עם קליעים בלשכת שופט מחוזי

בראשית חודש ינואר האחרון נשלחה ללשכתו של שופט בית המשפט המחוזי בלוד מעטפה שהכילה שני כדורי אקדח. לקליעים צרף המאיים את המילים "עם הכדורים האלה נרצח אותך". יום לאחר מכן נשלחה מעטפה דומה גם לקצין בשירות בתי הסוהר. בחודש מרץ הוגש כתב אישום נגד המאיים, דן פרימק בן ה-34 מנתניה. כתב האישום ייחס לפרימק שורה של עבירות איום ברצח וביניהן גם איומים על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והשרים ציפי לבני ויובל שטייניץ.

נובמבר 2013 - הצתת רכב של שופט בבית הדין השרעי ביפו

10 ימים לאחר פיצוץ רכב התובע מפרקליטות מחוז תל אביב ניסו גורמים עבריינים להלך אימים גם על שופט בית הדין המוסלמי ביפו, הקאדי מוחמד זבדה, על ידי הצתת מכוניתו. לפני ההצתה התקבל במשטרה מידע מודיעיני על כוונה לפגוע בקאדי על רקע תיקים שנוהלו בפניו. לאחר ההצתה אמר זבדה כי הוא "מרגיש גרוע מאוד. לא יכול להיות שדבר כזה קורה נגד שופט במדינת ישראל". מקורביו של השופט מתחו ביקורת על המשטרה ושאלו כיצד ייתכן שבמשטרה ידעו שיש איומים על חייו של הקאדי - ולדבריהם לא עשו דבר כדי למנוע זאת.

רכבו השרוף של הקאדי זבדה (תומר אילן)


פברואר 2014 - כתובת נאצה נגד שופט בית משפט השלום בכפר סבא

בבוקר ה-12.2.14 גילו באי בית משפט השלום בכפר סבא כי על קיר בית המשפט רוססה כתובת נאצה ובה איום מפורש נגד השופטת נאוה בכור, שדנה בתיקים פליליים. "נאוה בכור תיזהרי", נכתב בכתובת, שהאחראיים לה טרם נתפסו.

כתובת הנאצה


אוגוסט 2013 - איום ברצח על שופט בעת דיון במעצר

בחודש אוגוסט שעבר נעצר עמוס כהן, תושב מבשרת ציון בן 50, לאחר שבמשך תקופה איים על חייהם של פוליטיקאים וידוענים רבים. בין היתר, כתב כהן על קיר דף הפייסבוק של שרת המשפטים ציפי לבני כי "אני חושב שציפי לבני זאת השלישית שאני ארצח. מה אתם אומרים חברים היא מתאימה להיות הנרצחת שלי?". במהלך הדיון במעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, איים כהן על חייו של השופט שמאי בקר שדן בעניינו. כהן הורשע ב-10 עבירות איום וגזר דינו אמור להינתן היום.