"צייד הפדופילים" נדרס על ידי חשוד

צעיר בן 22 שקבע להיפגש עם אבי דוביצקי, שנוהג להתחזות לקטינים ברשת על מנת להביא למעצרם של פדופילים, הגיע למקום המפגש. אלא שאז הוא הבין כי נפל קורבן למארב משטרתי - ופתח במנוסה פראית. דוביצקי נפצע קל והחשוד נעצר ונשלח למעצר בית

במהלך השנה האחרונה פועל אבי דוביצקי, תושב תל אביב בן 44, לאיתור פדופילים ברשת באופן עצמאי. אלא שאמש (ג'), במהלך מארב משותף שביצע עם משטרת ישראל במטרה להביא למעצרו של צעיר בן 22 שעמו קבע להיפגש - הוא נדרס על ידו ונפצע באורח קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אחרי שיחה שניהל דוביצקי, שהתחזה לקטין בן 13 בצ'אט ברשת, עם הצעיר. השניים, כך מתברר, קבעו להיפגש. החשוד, שהגיע למקום ברכבו, הבין כי נפל קורבן למארב משטרתי - וניסה להימלט מהמקום.

דוביצקי, כפי שנראה בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online, ניסה לצלם את האיש באמצעות מצלמת הטלפון הסלולרי שהיה ברשותו. אלא שאז לחץ החשוד על דוושת הגז, פגע בצייד הפדופילים ופתח במנוסה. השוטרים שהיו במקום דלקו אחריו והצליחו לעצרו זמן קצר לאחר מכן. בתיעוד נראה דוביצקי כשהוא קורא לחשוד לעצור.

ליאור, צעירה שמתגוררת במקום והייתה עדת ראייה לאירוע סיפרה: "בדיוק נכנסתי לאוטו ופשוט שמעתי מישהו צועק 'רגע רגע רגע', רץ, ואז הגיע אוטו ופגע בו. הוא עף באוויר והנהג המשיך לנסוע". הצעיר נאזק, נלקח למעצר וחשוד כעת בהפקרה אחרי פגיעה, אי-הגשת עזרה לאחר תאונה, הטרדה מינית וסיכון אדם בכלי תחבורה בתנועה.

דוביצקי נלקח לבית החולים איכילוב שבתל אביב כשהוא סובל מחבלות קלות. "זה לא נעים, אבל זה לא מרתיע אותי ואני אמשיך בשלי כפי שעשיתי עד היום", אמר. "אני מודה מאוד למשטרת ישראל על שיתוף הפעולה הלא-רשמי שנרקם בינינו. זה חוסך פגיעה בנפשות של מאוד ילדים פוטנציאלים". 

שופט בית משפט השלום בתל אביב שמואל מלמד שלח את החשוד למעצר בית. "החשוד הגיע למקום מפגש עם בגיר שהתחזה לקטין וכאשר ראה החשוד את הבגיר נבהל מנוכחות האנשים שהיו במקום, דבר שגרם לו להתנהג כפי שהתנהג", ציין השופט בהחלטתו. "לדבריו הוא התחרט ורצה לחזור הביתה כאשר הוא חשש כי מתחילים לרדוף אחריו החל לברוח מהמקום".

בין ה"קורבנות": אנשי חינוך

רק בשבוע שעבר הצליח דוביצקי להביא לכך שסגן מנהל בית ספר מאזור המרכז, המשמש גם כמורה, עוכב לחקירה בחשד לניסיון מעשה מגונה בקטין, זאת לאחר שהשניים קבעו פגישה.  השניים הכירו בתחילת חודש מאי, כשאז, כך על פי החשד, פנה אליו החשוד - והחלו להתכתב.

במהלך השיחה נראה כי למרות שדוביצקי הציג את עצמו כנער בן 13, החשוד המשיך לשוחח עמו והשניים קבעו להיפגש בתל אביב. בחלק מההתכתבות נראה שהחשוד מציע לכאורה לקטין "לגעת בעצמו", וביקש ממנו תמונות בעלות אופי מיני. עם זאת, כשהגיע החשוד לפגוש לכאורה את אותו הנער, הוא פגש את השוטרים שלקחו אותו לתחנה.

ימים ספורים לפני כן עוכב לחקירה מורה בשנות ה-40 לחייו ממרכז הארץ על ידי שוטרי תחנת ירקון בחשד לניסיון מעשה מגונה בקטינה, לאחר שקבע מפגש עם דוביצקי, שהתחזה לנערה בת 13. "הוא רצה לקחת אותי לג'קוזי בצימר", סיפר המתחזה שהביא לעיכובו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv