חשד: קבלנים הלבינו הון עבור יצחק אברג'יל

הותר לפרסום כי ארבעה קבלנים מחברה גדולה נעצרו בחשד לעבירות מרמה, מס והלבנת הון עבור ראש ארגון הפשע שיושב בכלא. השוטרים פשטו על בתי החשודים ועל המשרדים של חברות הנדל"ן ותפסו מחשבים, מסמכים ורכוש

חשד לפרשת הלבנת הון חמורה בענף הבנייה: היום (ג') הותר לפרסום כי ארבעה קבלנים בחברה ציבורית גדולה נעצרו בחשד למרמה והלבנת הון, שעל פי החשד בוצעה עבור ארגון הפשיעה של העבריין יצחק אברג'יל - שנעצר גם הוא בחשד שהיה מעורב אישית בהעברת הכספים. מעצרם של החמישה הוארך בשישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי יבוצעו מעצרים נוספים בהמשך. בנוסף, גורמים במשטרה הביעו דאגה מהקשר לכאורה בין חברת בנייה ציבורית לבין ארגון הפשיעה. שניים מהקבלנים שנעצרו הם בעלי השליטה בחברה. החוקרים ערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדי החברה, במהלכם נתפסו מחשבים ומסמכים וכן רכוש וחשבונות לצרכי חילוט.

מדובר בחקירה סמויה שנמשכת מספר חודשים, ותחילתה עוד בשנת 2007. חלק מהחקירה מתמקדת בפרויקט בנייה גדול של החברה שכשל באילת. במשטרה סבורים כי יש להם עקבות המחברים בין בעלי השליטה בחברה לבין ראש ארגון הפשע.

לחשודים מיוחסות עבירות של הלבנת הון, מרמה ועבירות מס. עורך הדין שחר חצרוני המייצג את אחד החשודים אמר כי "מדובר בחקירה ממוחזרת מלפני שנתיים אשר כבר מוצתה. מעצרו של החשוד מיותר ונראה כי הוא ישוחרר בימים הקרובים".

סנגוריהם של שניים מן העצורים ושל חברת הנדל"ן, עורכי הדין רונאל פישר, רות דוד-בלום ונטלי שטרול מכחישים את החשדות נגד אנשי החברה. "הטענות והחשדות הם עורבא פרח", מסרו. "הנזק העצום שנגרם לחברה ולבעליה הוא על ראשם של מי שבנו במוחם הקודח קונספירציה שמבוססת על ספקולציות בלבד, וחבל. הדברים בוודאי יתבהרו, אלא שאנחנו תקווה כי הדבר לא יהיה מאוחר מדי, אחרי שהחברה כבר לא תהיה".