רצח שלי דדון: "על השרים להתנצל, ההסתה פרועה"

גורמים במגזר הערבי קוראים לשרים אהרונוביץ' ובנט להתנצל על התבטאויותיהם בעקבות רצח שלי דדון ז"ל מעפולה. "המשטרה בעצמה אומרת שנבדקים מספר כיוונים", אמרו הגורמים לחדשות 2 Online. למרות הבטחותיו של השר לביטחון פנים, נראה שישנו מבוי סתום בחקירת הרצח. אביה של דדון: "שיעבדו כל הלילה כאילו זאת הבת שלהם"

למרות ההבטחות שהשמיע בשבוע האחרון השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' על התפתחות דרמטית בחקירת הרצח של שלי דדון ז"ל מעפולה, מסתמן היום (חמישי) שככל הנראה ישנו מבוי סתום בחקירה. בתוך כך, מתחו היום גורמים במגזר הערבי ביקורת חריפה וקשה על שרי הממשלה שהכפישו את בני המגזר והאשימו אותם באחריות לרצח בימים הראשונים שלאחריו. בתוך כך, נותר צו איסור הפרסום על מרבית פרטי הפרשה על כנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האצבע המאשימה הופנתה במיוחד לעבר השר לביטחון פנים אהרונוביץ' ולעבר שר הכלכלה נפתלי בנט, שהגיעו לביקורי תנחומים מתוקשרים בבית משפחת דדון בעפולה, ורמזו שהרצח בוצע על רקע לאומני.

הבטיח התפתחות דרמטית. אהרונוביץ' (חדשות 2)

"כל עוד התמונה אינה ברורה ועדיין לא יודעים מה בדיוק הכיוון, הגיע הזמן שהשרים יתנצלו על ההסתה הפרועה נגד המגזר", אמרו גורמים במגזר הערבי לחדשות 2 Online. "המשטרה בעצמה אומרת שנבדקים מספר כיוונים - בהם הפלילי והלאומני - וגם אם ערבי הוא זה שרצח, זה לא יכול להכליל על מגזר שלם. אם מישהו קיבל החלטה לרצוח אותה, זה לא קשור למגזר".

"אין לי מבתי דבר מלבד גופה"

"אנחנו מקווים שהמשטרה תשים את ידיה על הרוצח האכזרי לפני שהסיפור הזה יגרום למתיחות יתר בין שתי האוכלוסיות, במיוחד בשל מה שהיה בהפגנה בעפולה, כשנשמעו קריאות להרוג ערבים", המשיכו הגורמים. "הגיע הזמן שמדינת ישראל תתעשת ותפסיק לגדף ולהכפיש. מדובר ברצח ומי שביצע אותו הוא לא מגזר שלם".

דורשים לתפוס את הרוצח (חדשות 2)

במקביל קרא היום יעקב, אביה של שלי דדון ז"ל, למשטרה ולשב"כ להגביר את מאמציהם לתפוס את הרוצחים. "שלא ירפו, שימשיכו לחקור בכל הכוח ושיעבדו יום ולילה כאילו זאת הבת שלהם", אמר. "אני מאוכזב. השר לביטחון פנים הביע התנצלות בטלפון אבל זה לא עוזר לי בכלום. אין לי מהבת שלי שום דבר חוץ מהגופה".

בית משפט השלום בנצרת סירב להיענות היום לבקשת חדשות 2 להסיר את צו איסור הפרסום הגורף שחל על חקירת הפרשה, והשאיר את תוקף הצו עד 30 במאי.