תופעה מתגלגלת: גניבות אופניים לאור יום

ככל שדגמי האופניים הופכים יקרים יותר, כך הופכים גנבי האופניים לאמיצים יותר. בתל אביב תועדו באחרונה מספר מקרים של גניבת זוגות אופניים לאור יום ובלב רחובות הומי אדם. מהמשטרה נמסר: "החשוד נחקר ושוחרר, ותישקל הגשת כתב אישום נגדו"

בעוד שבעבר נהגו גנבי האופניים לפעול רק בחסות החשיכה ובאזורים הנסתרים מעיניהם של עוברי אורח, כיום כבר מעזים רבים מהם לשדוד עשרות זוגות במרכזי הערים לאור היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד משני תיעודים שונים של גנב בודד, נראה אלמוני משוטט סמוך לחנות לאופניים השוכנת באחד מרחובותיה הראשיים של תל אביב. בסרט מצלמות האבטחה נראה האיש כשהוא בוחן במשך דקות ארוכות את זוגות האופניים המוצגים לראווה מחוץ לחנות, ואז מנצל את חוסר תשומת לבו של המוכר ונמלט כשהוא רכוב על אחד מהם מהמקום.

"אומנם מדובר בזוג אופניים אחד, אבל הנזק שנגרם לנו כבד מאוד", סיפר בעל החנות לחדשות 2 Online. "מדובר בדגם יקר בשווי 5,000 שקלים שהפסדנו. מאז האירוע אנחנו כבר מקפידים לקשור את האופניים בכל עת".

בניגוד להנחה הרווחת שהגנב אינו חוזר לזירת האירוע, מתברר כי החשוד שב למקום זמן מה לאחר הגניבה וניסה לגנוב זוג אופניים נוסף מחנות שכנה. במקרה זה איתרע מזלו של הגנב, שנתפס על חם והוברח בצעקות מהמקום.

התקרית הזו, מתברר, לא הרתיעה את השודד הנועז, שתועד מספר שבועות לאחר מכן גונב זוג אופניים חשמליים מבית מגורים בשכונת גבעת עמל בתל אביב. "הבן שלי רק הגיע לבקר חבר שלו, והוא לא תיאר לעצמו שגם בשכונה שקטה שכזו ישנן גניבות", אמר אביו של הנער. "מדהימה אותי התעוזה של הגנב, שביצע את המעשה כשאחת מבנות הבית עמדה ממש בסמוך לדלת שעליה נשענו אופניו של בני. הוא לא חשש לרגע".

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה: "החשוד נחקר ושוחרר, ובהמשך יועבר התיק בעניינו למדור תביעות במשטרה ותישקל הגשת כתב אישום נגדו". גורמים במשטרה מציינים כי הוא אינו מוכר כפושע או עבריין סדרתי וכי הם קושרים אותו לאירוע זה בלבד.

המידע רוכז והועבר על ידי חברת "מסדר זיהוי", המנטרת מקרים מסוג זה ומאתרת חשודים ורכוש גנוב בעזרת מצלמות אבטחה ואמצעים טכנולוגיים וחקירתיים.