הדקירה במועדון ברעננה: בן גניש יואשם ברצח החייל יפתח גריידי

החשוד המרכזי באירוע שבו נדקר למוות החייל יפתח גריידי במועדון ברעננה - יואשם ברצח. למרות עמדת המשטרה, הוחלט להאשים את בן דודו, מני דבוש, "רק" בהריגה. חשוד נוסף במעורבות באירוע, שי קלדרון, יואשם באי-מניעת פשע‎

בן גניש. יואשם ברצח (פייסבוק)

מי שנחשב לחשוד המרכזי בדקירתו של החייל יפתח גריידי במועדון ברעננה , בן גניש, בן ה-23 מרעננה - יואשם ברצח. כך אנו מפרסמים היום (ד') לראשונה בחדשות 2. בן דודו, מני דבוש, שהיה חשוד במעורבות באירוע הדקירה, יואשם בהריגה וחשוד נוסף, שי קלדרון, יואשם באי-מניעת פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה ביקשו להאשים גם את דבוש ברצח החייל, אולם לאחר שעדותו בחקירה כי צעק: "אל תהרגו את הבחור" - אומתה על ידי עובדים בתוך המועדון , הוחלט לבסוף להאשימו בסעיף פחות בחומרתו.

במשטרה מעריכים כי במהלך האירוע שב בן גניש אל תוך המועדון, הוציא משם חפץ חד ודקר באמצעותו את גריידי עד למותו. לאחר שהסגיר את עצמו טען גניש כי בתחילה לא ידע שהמשטרה מחפשת אחריו, אך השופטת מירב גרינברג, שהאריכה את מעצרו, קבעה כי הוא היה מודע למאמצי המשטרה.

שלשום הגיש צוות חקירה מיוחד של מרחב השרון הצהרת תובע נגד שני החשודים בן גניש ובן דודו מני דבוש. ביום חמישי הקרוב יוגשו כתבי האישום נגד השניים.

נדקר בפתח המועדון. גריידי ז"ל (פייסבוק)

"אני חף מפשע"

"אני חף מפשע", אמר גניש בתחילת השבוע לחדשות 2. הוא טען כי לא הכיר את גריידי ז"ל וכשהוא פונה אל משפחתו אמר כי יש לו רק דבר אחד להגיד להם: "לא דקרתי את הבן שלכם. אני משתתף בצערכם".

אביו של גניש טען לאחרונה כי הוא מאמין בחפותו של בנו. "אני לא מאמין שקרה דבר כזה, אני מקווה ובטוח שהבן שלי לא קשור", אמר האב. דודו של גניש ציין כי למרות עברו הפלילי "מדובר בילד טוב ומקסים שלא עשה בחיים שלו שום דבר. סתם מאשימים אותו בתקשורת. הוא לא הגיע למשטרה כי לא קראו לו, רק בצהריים ביקשו, הוא היה בטיול עם חברים ואז חזר".

עורך הדין ניר דוד, המייצג את גניש, טען אף הוא אז כי אין לו כל קשר לאירוע הדקירה. "הוא בילה במועדון ורקד כמו צעירים אחרים. זו שעה של יגון ודאבון לב. מדובר במקרה קשה, אך העניין הוא שלחשוד שאותו אני מייצג אין יד ורגל בדקירה. לבי לבי על המשפחה. אני מאוד מקווה שצוות החקירה המיומן יעשה אמת, יברר את העובדות ובסופו של יום יראה וישתכנע שלמרשי אין שום קשר לעניין".

זירת הרצח, ארכיון (חדשות 2)

דקר את החייל שגנב כרטיס אשראי לרמטכ"ל

עם מעצרו, גילו השוטרים בבדיקת רקע כי זו לא הפעם הראשונה שגניש נמצא בחדר חקירות: לפני חמש שנים היה גניש מעורב בקטטה שבמהלכה דקר את לואיס מסקוטה, שהורשע בהיותו חייל בגניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי.

החשוד ברצח ברעננה, פצע אז את מסקוטה באורח בינוני-קשה במהלך קטטה שפרצה סמוך לגלידריה ברעננה. בסופו של דבר, עקב קושי ראייתי, הפרקליטות הגיעה איתו להסדר טיעון וסעיף העבירה הופחת מדקירה לתקיפה בלבד.

יחד עם זאת, נטלו חוקרי המשטרה דגימות DNA מהחשוד כדי להצליבן עם כלי הרצח ולבדוק האם ישנה התאמה. במקביל, הוא המשיך להכחיש קשר כלשהו שלכאורה היה לו לאירוע הדקירה במועדון ואף טען: "לא עשיתי כלום, רואים את זה במצלמות".