החשוד בביצוע פשעי שנאה: "רוצים שאודה בדבר שלא עשיתי"

בשיחה עם חדשות 2 Online מכחיש אדיר יוסף, צעיר בן 26 שנעצר בחשד לביצוע מספר פשעי שנאה ביקנעם, קשר למעשים המיוחסים לו. "החוקרים רוצים שאודה בדבר שלא עשיתי, המשטרה סתם מחזיקה אותי", אמר. מעצרו של יוסף הוארך עד ליום רביעי הבא

אדיר יוסף, הצעיר בן ה-26 שנעצר בשבוע שעבר בחשד לביצוע מספר פשעי שנאה נגד ערבים ביקנעם, מכחיש היום (ד') בשיחה עם חדשות 2 Online כל קשר לחשדות המיוחסים לו. "ברור לי שאין להם כלום נגדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוסף נעצר בשבוע שעבר בעת ניקוב צמיגי מכוניתו של קבלן ערבי באתר בנייה בעיר. במשטרה ובשב"כ חושדים כי הופעל על ידי פעילי ימין קיצוני במטרה לבצע לפחות עשרה פשעי שנאה ביקנעם ובאזור.

"החוקרים טוענים שאני מעורב בפעולות נגד ערבים ומציגים לי את הפייסבוק שלי כהוכחה, כאילו שאסור שיהיו לי דעות משלי", אמר יוסף. "מעולם לא קראתי לאלימות נגד אף אחד. מי שמכיר אותי ואת המשפחה שבה גדלתי - ברור לו שאני לא קשור לדבר הזה בשום דרך. החוקרים רוצים שאודה בדברים שלא עשיתי, המשטרה סתם מחזיקה אותי. רוב הזמן אני לא נחקר".

ניקוב צמיגים ביקנעם (חדשות 2)

גם אמו של החשוד שוחחה עם חדשות 2 Online על תחושותיה בעקבות מעצר בנה. "אני לא יכולה אפילו לדבר, זה בלתי נתפס", אמרה בבכי. "הוא לא עשה שום דבר. לא יעלה על הדעת שעשה מה שטוענים שעשה. בפייסבוק הוא שם כל מיני תמונות שהוא מצטלם, זו סתם תמונה".

"זאת מסכת ייסורים שאי אפשר לתאר", מספרת האם. "הילד גדל בבית שלא מזוהה עם אידיאולוגיה כזאת. הוא עצמו לא מכיר את האידיאולוגיה הזאת. בבקשה שהסיוט הזה ייגמר ומהר". בהסכמת סנגורו של אדיר יוסף, עורך דין דב הירש, האריך בית משפט השלום בשעות הצהריים את מעצרו של יוסף עד ליום רביעי הבא.

נתפס מנקב צמיגים

המשטרה עצרה בשבוע שעבר את אדיר יוסף כשהוא מנקב צמיגים של כלי רכב באתר בנייה בעיר. יוסף נתפס במהלך פעילות של צוות חקירה מיוחד שהוקם עקב שורת פשעי שנאה שאירעו בעיר לאחרונה ונבדק חשד כי פעל במסגרת התארגנות. 

"משטרת ישראל עלתה מדרגה בביצוע פעילות אכיפה נחושה לפענוח אירועים אלו ולמעצר חשודים", אמר ניצב דביר. "מדובר בהתמודדות ממושכת וארוכת טווח המחייבת אורך נשימה. לא ניתן לקומת קיצוניים לשבש את שגרת החיים. נעשה את הכל על מנת לאפשר לתושבים לחיות בביטחון ואיכות חיים". 

פרקליטו של יוסף, עו"ד דב הירש, אמר: "מרשי טוען שחזר מחיפה והיה ברכב כדי להיכנס למרכז מסחרי ביקנעם ואז נעצר. אמנם ברכבו נמצא סכין, אך זה רכב המשפחה שקיבל לשימוש היום ולא ידע על קיומו. גם לאמירות שלו בפייסבוק אי אפשר לייחס משמעות או תכנונים. המשטרה הפריחה בלון היסטרי. הוא לא ניקב צמיגי מכונית אלא היה תוך כדי נסיעה. הוא הופתע לשמוע את גרסת המשטרה לאחר שהחוקרים הטיחו בו בחקירה שהופעל על ידי אנשי ימין".