בלי בושה: גנבה טלפון נייד מול המצלמות

אישה בשנות החמישים לחייה תועדה במצלמות האבטחה של סניף ארומה בנמל תל אביב, כשהיא גונבת את הטלפון הנייד של לקוח שעמד בסמוך אליה. חוסר תשומת לב של רגע אחד הספיק עבורה להטמין את המכשיר בתפריט ולהסתלק במקום. "אני סטודנט והטלפון עלה לי המון כסף", סיפר הצעיר בצער. צפו בתיעוד

גניבות של סמארטפונים הפכו בשנים האחרונות כמעט לעניין שבשגרה, אך לא בכל יום מונצח מעשה שכזה בבירור במצלמות האבטחה. זה בדיוק מה שקרה במקרה של אישה בשנות החמישים לחייה, שניצלה רגע אחד של חוסר תשומת לב מצידו של צעיר מתל אביב ונעלמה כשמכשיר הטלפון יקר הערך שלו בידיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

א', סטודנט מתל אביב, הגיע לסניף ארומה בנמל תל אביב כשבידו האחת קסדה והזמין כריך. א' הניח לרגע קצר את הטלפון שלו על הדלפק ועבר לעמדת ההכנה. במצלמות האבטחה ניתן לראות את הגנבת כשהיא מתקרבת לקופה ועושה עצמה מעיינת בתפריט.

לאחר רגעים קצרים של היסוס, וכאשר הייתה בטוחה שאיש לא שם לב למעשיה, הכניסה האישה את הטלפון אל בין דפיו של התפריט ויצאה בחופזה מהסניף. בשיחה עם חדשות 2 Online שחזר א' את האירוע: "לקחתי את הקבלה וברגע שהסתובבתי ללכת לבר, נכנסה במקומי אישה מבוגרת עם שיער בלונדיני ותיק, שקלטה שהשארתי את הטלפון בדלפק".

"עד שהבנתי מה קרה היה מאוחר מדיי"

"זה היה עניין של כמה רגעים עד שהבנתי שהטלפון לא עליי, אבל בשלב הזה זה כבר היה מאוחר מדיי". ברגע שהבחין כי הטלפון שלו איננו, פנה א' למנהל הסניף ובעזרתו הבין מה שקרה.

"זה מאוד מתסכל וקשה עבורי, כי אני סטודנט והטלפון הזה עלה לי הרבה כסף", אמר א'. "חוץ מזה, מעבר לעניין הכספי יש את כל מה שהיה בטלפון - אנשי קשר ותמונות. אני מוכן לשלם את ערכו של הטלפון למי שיחזיר לי אותו. רק שיוחזר לי כמו שהוא".

עוד באותו היום הגיש א' תלונה במשטרת תל אביב, שפתחה בחקירת המקרה. המידע רוכז והועבר על ידי חברת "מסדר זיהוי", המנטרת מקרים מסוג זה ומאתרת חשודים ורכוש דרך מצלמות אבטחה בעזרת אמצעים טכנולוגיים וחקירתיים.