"פיצוץ המטען היה גורם לנפגעים רבים"

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, אומר כי תפיסת המטען באולם הספורט של בית הספר מנעה אסון כבד. "לאחר שבועות של פעילות סמויה, עברנו לפעילות גלויה כשהבנו שהימצאות המטען עלולה לפגוע בילדים", אמר שטיין והוסיף כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה

במשטרה ממשיכים בחקירת הטמנת מטען החבלה באולם ספורט בבית ספר בפתח תקווה. בשיחה עם חדשות 2 העריך ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז של המשטרה, כי יהיו מעצרים נוספים בפרשה. "אילו המטען היה מתפוצץ - הוא היה גורם לפגיעה בחפים מפשע", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך הלילה סרקו עשרות חבלנים, כלבים ושוטרים בבית הספר על מנת שנוכל להחזיר את החיים לשגרה", אמר ניצב שטיין. "וידאנו שאין במקום מטענים נוספים ונתנו אישור לפתוח את בית הספר. במקביל הושארו צוות חבלה וסיור באזור על מנת שתהיה תגובה מהירה בכל מקרה שמישהו ייתקל במשהו חשוד".

"במהלך הלילה נכנסנו לפעילות גלויה לאחר מספר שבועות של פעילות סמויה סביב בית הספר", סיפר שטיין. "אחד העובדים המתחזק את אולם הספורט נעצר עם אדם נוסף ונתפס מטען שמאפייניו מוכרים לנו. סוג המטען, מרכיביו ומערכת ההפעלה שלו הם דבר שנתקלנו בו בעבר ואנחנו יודעים לקשור אותו לדמויות", אמר שטיין.

החדר שבו נמצא המטען (חדשות 2)

"זה אולי אחד המעשים הציניים ביותר שבהם נתקלתי במהלך שירותי", אמר שטיין. "אדם שאנחנו יודעים שהוא עבריין העוסק בתחום הפשיעה החמורה מחביא מטען באולם בית ספר. ההחלטה לעבור לפעילות גלויה התקבלה כשהבנו שהימצאות המטען עלולה לפגוע בחפים מפשע ובטח בילדים".

"כבר בשעה שש בבוקר, אחרי שנעשו סריקות קפדניות וקיבלתי אישור מהמשטרה, הודעתי כי יום הלימודים יתקיים כסדרו", אמרה לחדשות 2 ישראלה אור ארליך, מנהלת חטיבת הביניים "ברנר". "הייתי המומה שמטען חבלה נמצא במבנה של מוסד חינוכי, ויחד עם זה אמרתי שטוב שהמשטרה עושה את עבודתה ושהמטען נמצא לפני שקרה משהו".

מטען נמצא באולם הספורט של בית הספר

פעילות המשטרה בבית הספר (חדשות 2)
בשעות הלילה הגיעו אנשי היחידה הארצית לחקירה פשיעה חמורה ובינלאומית לתחומי בית הספר והמתנ"ס הסמוך, וזאת בעקבות מידע לפיו במקום מוחזק מטען מוכן להפעלה. אנשי יחידת להב 433 שהגיעו למקום איתרו בו שני חשודים כשברשותם מטען וחומר החשוד כסם.

אחד החשודים הוא אב הבית במקום, תושב פתח תקווה בן 31 שנחשד בסחר באמצעי לחימה ובסמים. החשוד השני, גם הוא תושב פתח תקווה בן 31, חשוד בניסיון לסחר בסמים.

"הפעילות המיידית מנעה סיכון של ממש לתלמידי בית הספר וצוותו", נמסר מהמשטרה, "אשר בלא ידיעתם היו שוהים בבית הספר בעת שמוחזק בו מטען". שני החשודים נעצרו והובאו לחקירה ומחר הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם.

שני החשודים הובאו להמשך חקירה אל תוך הלילה. במהלך היום המשטרה תחליט האם לבקש להאריך את מעצרם. הסיבה שהובילה להטמנת המטען בשטח בית הספר טרם התבהרה.