מנהלת ביה"ס בפ"ת: "מרגישים בטוחים, נלמד כרגיל"

תלמידי חטיבת הביניים שבה התגלה אמש מטען חבלה הגיעו הבוקר ללימודים כרגיל, והמנהלת אמרה לחדשות 2 Online: "אנחנו לא חוששים". גם ראש העיר פתח תקווה קרא לתושבים להמשיך בשגרה, אך הדגיש: "צריך לחזק את כוחות המשטרה בעיר"

זירת האירוע בפתח תקווה (חדשות 2)

מנהלת חטיבת הביניים בפתח תקווה, שבאולם הספורט בשטחה התגלה מטען חבלה בשעות הלילה, מבקשת להרגיע את ההורים והתלמידים שהגיעו הבוקר (ד') למוסד החינוכי כרגיל. בשיחה עם חדשות 2 Online הדגישה המנהלת: "אנחנו ממש לא חוששים. אנחנו מרגישים בטוחים ונלמד כרגיל - כך אמרנו גם להורים ולתלמידים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המנהלת, ההוראה ללמוד כרגיל התקבלה בתום סריקות קפדניות של המשטרה במבנה. "אמרו לנו שאין צורך שנבוא לבית הספר בלילה, אבל הגענו מוקדם היום בכל זאת", הוסיפה. היא ציינה כי לא ידוע לה מה יכול להיות המניע למעשה.

גם ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן הצטרף לדבריה של המנהלת. "אין לנו חשש, ההורים יכולים לשלוח את הילדים לבית הספר וכל המאמצים מופנים לשלום הילדים והתושבים", אמר. "כבר מאתמול המשטרה פועלת עם מידע מודיעיני ובמשך הלילה היינו במקום ווידאנו שאין שום סכנה".

"לצערי יש ריבוי של אירועים שקשורים לפשע בעיר", הוסיף ברוורמן. "המשטרה עושה את המירב אבל אנחנו פונים בדרישה למפכ"ל, ובעיקר לממשלה ולשר - צריך לחזק את כוחות המשטרה, אפשר להגביר את הנוכחות, צריך לשלוח עוד שוטרים למשטרת פתח תקווה. רק אז נוכל באמת להילחם בתופעה הזאת".

מטען חבלה הוטמן בבית ספר

בית הספר בפתח תקווה (חדשות 2)
בשעות הלילה הגיעו אנשי היחידה הארצית לחקירה פשיעה חמורה ובינלאומית לתחומי בית הספר והמתנ"ס הסמוך, וזאת בעקבות מידע לפיו במקום מוחזק מטען מוכן להפעלה. אנשי יחידת להב 433 שהגיעו למקום איתרו בו שני חשודים כשברשותם מטען וחומר החשוד כסם.

אחד החשודים הוא אב הבית במקום, תושב פתח תקווה בן 31 שנחשד בסחר באמצעי לחימה ובסמים. החשוד השני, גם הוא תושב פתח תקווה בן 31, חשוד בניסיון לסחר בסמים.

"הפעילות המיידית מנעה סיכון של ממש לתלמידי בית הספר וצוותו", נמסר מהמשטרה, "אשר בלא ידיעתם היו שוהים בבית הספר בעת שמוחזק בו מטען". שני החשודים נעצרו והובאו לחקירה ומחר הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם.

שני החשודים הובאו להמשך חקירה אל תוך הלילה. במהלך היום המשטרה תחליט האם לבקש להאריך את מעצרם. הסיבה שהובילה להטמנת  המטען בשטח בית הספר טרם התבהרה.