חשד: מטען חבלה הוטמן בבית ספר בפתח תקווה

מטען חבלה אותר הלילה במוסד חינוכי בלב העיר. כוחות גדולים של משטרה פעלו במקום על מנת לנטרלו, והתושבים טוענים כי נמנע אסון. "איך זה קורה? תלמידים יכלו להיהרג", סיפר תושב שמתגורר סמוך למקום. המשטרה עצרה שני בני אדם בחשד למעורבות במקרה

כוחות משטרה סמוך לביה"ס (חדשות 2)

בהלה בפתח תקווה: חפץ החשוד כמטען חבלה אותר אמש (ג') בתוך אחד מבתי הספר בעיר, כשעל פי החשד גורמים עבריינים הטמינו אותו שם. כוחות של יחידת להב 433 שפעלו במקום, ניטרלו את המטען ועצרו שני חשודים במעורבות במקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני החשודים שנעצרו אותרו במתחם בית הספר כשברשותם מטען וחומר החשוד כסם. החשודים הינם תושבי פתח תקווה בני 31. האחד מהם, איש צוות בבית הספר, חשוד בסחר באמל״ח ובסמים והשני חשוד בניסיון לסחר בסמים.

שני החשודים הובאו להמשך חקירה אל תוך הלילה. במהלך היום המשטרה תחליט האם לבקש להאריך את מעצרם. הסיבה שהובילה להטמנת  המטען בשטח בית הספר טרם התבהרה.

רועי, תושב האזור בן 35, שמתגורר סמוך לבית הספר אמר לחדשות 2 Online כי זה חמור מאוד שמטען מגיע למוסד חינוכי. "אם לא היו עולים על זה בלילה תלמידים היו יכולים להיהרג על הבוקר וזה מפחיד - ממש נמנע פה אסון".

"נמנע פה אסון". כבאית בזירת האירוע (חדשות 2)

הוא ציין כי הרחובות שסמוך למוסד נסגרו לתנועה, בשל הכוחות הרבים. בתקופה האחרונה העיר פתח תקווה הפכה לזירת הקרב החדשה של ארגוני הפשיעה. בחודש פברואר הושלך רימון רסס לעבר עסק בעיר וחמישה עוברי אורח נפגעו, מספר ימים קודם לכן הוצת בניין מגורים וכן התפוצץ מטען חבלה שהוצמד למכוניתו של ממלא מקום ראש העיר. בתחילת החודש מטען חבלה התפוצץ במכונית ברחוב המגינים ושני בני אדם נהרגו, כשעל פי החשד הרקע הוא תאונת עבודה.

"אנחנו חיים בפחד ברחובות", סיפר רועי והצטרף לתחושות התושבים מהחודשים האחרונים. "זה לא הגיוני שהפכנו לזירת קרב, מישהו צריך לעצור את זה".