מצלמת חדשות 2 תיעדה: כך ניסו לאיים על ראש העיר אשקלון

במצלמת חדשות 2 נקלטו היום שני תושבי העיר אשקלון מנסים לסכן עם רכבם את ראש העיר איתמר שמעוני. "זה חלק מהפעלת הלחצים", הוא אמר שניות לאחר האירוע. הרקע: שינוי מדיניות העירייה נגד עסקים לא חוקיים להטמנת פסולת. השניים נעצרו. כך זה נראה

מצלמת חדשות 2 תיעדה היום (ג') איך העבריינים בעיר אשקלון מעבירים מסרים תקיפים לראש העיר איתמר שמעוני, כנקמה על שינוי מדיניות העירייה נגד עסקים לא חוקיים להטמנת פסולת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ריאיון לחדשות סוף השבוע שנערך במטמנת פסולת, הגיחו שני תושבי העיר ברכב, ושעטו לעבר ראש העיר ואחראי הפיקוח בעירייה עם רכבם - זאת כחלק מניסיון סיכון חייהם, כך על פי החשד. "זה לא סתם, זה חלק מהפעלת הלחצים ואנחנו נעבור את זה", אמר ראש העיר שמעוני שניות לאחר האירוע.

משטרת אשקלון עצרה את שני החשודים המוכרים למשטרה, בני 28, בחשד שניסו לסכן את חייו של ראש העיר. במהלך חקירתם במשטרה קשרו עצמם הצעירים למעשה ונכלאו, ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בעיר.

כך זה נראה (מתוך מצלמת אבטחה)

היום השתתף שמעוני בכנס לביטחון אישי של המשרד לביטחון פנים, והתייחס לכך שגורמים עבריינים מאיימים עליו ועל בכירים בעירייה, בעקבות שינוי מדיניותה בתחום הטמנת הפסולת. רק לפני פחות משבוע הגבירה המשטרה את האבטחה סביבו ומשפחתו.

"אני מסתובב בפחד", הודה שמעוני בפני קהל הכנס, שמנה בין היתר את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומאות שוטרים וגורמי אכיפת חוק. "אני חושש לחיי ולחיי משפחתי, אבל שזה לא יטעה אף אחד. אני לא ממצמץ".

ראש העיר שמעוני (פייסבוק)

"בחרו אותי בעיר אשקלון כדי לעשות ולפעול, ואני אמשיך לעשות את תפקידי כנבחר ציבור", ציין ראש העיר. "הפשע המאורגן הוא כמו סרטן במדינת ישראל. יש התקדמות משמעותית של המדינה במלחמה הכלכלית נגדם, אבל זו צריכה להיות מלחמה גם של הרשויות המקומיות, לעשות מעבר להרתעה אלא ממש לפגוע בכיס של הארגונים גם באמצעות שולחן עגול בו ישתתפו כל הגורמים הרלוונטיים בשיתוף הרשות המקומית".

הריאיון המלא עם ראש העיר אשקלון ישודר בחדשות סוף השבוע