האם תוקפי יפתח גריידי יואשמו ברצח או הריגה?

פרסום ראשון: הפרקליטות תגיד עוד השבוע כתבי אישום נגד שני צעירים, בני דודים, החשודים המרכזיים בדקירה הקטלנית של יפתח גריידי ז"ל בפתח מועדון ברעננה. עם זאת, קיימת עדיין מחלוקת בין המשטרה לפרקליטות על סעיף האישום נגד מני דבוש

"משתתף בצער המשפחה". גריידי ז"ל (פייסבוק)

בקרוב כתבי אישום בפרשת רצח יפתח גריידי: צוות חקירה מיוחד של מרחב השרון הגיש היום (ג') הצהרת תובע נגד שני החשודים בדקירת החייל למוות לפני כשלושה שבועות. ביום חמישי הקרוב יוגשו כתבי האישום נגד השניים, אולם טרם נקבעו הסעיפים, מכיוון שקיימת מחלוקת האם ניתן להאשים את שניהם ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות החקירה סיים את החקירה, אך לא צויין בהצהרה באילו סעיפים מתכוונת הפרקליטות להאשים את שני החשודים: מני דבוש ובן דודו ב' בחשד לרצח. גורמים המעורבים בחקירה אומרים שלגבי ב' אין ספק שיוגש נגדו כתב אישום בגין רצח, אך הוויכוח בין הפרקליטות למשטרה הוא לגבי סעיף האישום של מני דבוש – רצח או הריגה. הסוגייה תתבהר עד ליום חמישי, בו יוגש כתב האישום לבית המשפט המחוזי לוד.

"אני חף מפשע", טען החשוד המרכזי ב' בשיחה עם חדשות 2 בתחילת השבוע. ב' נמלט מהזירה מיד אחרי הרצח, אך לדבריו אין לו כל קשר לרצח. המשטרה חיפשה אותו במשך יומיים עד שלבסוף החליט להסגיר את עצמו. מבחינת צוות החקירה הוא שדקר למוות את יפתח גריידי ז"ל, אבל ב' מכחיש באופן גורף. "רואים במצלמות שלא דקרתי אף אחד", הוא שב על הטענה שהשמיע ביום שהגיע אל תחנת המשטרה להסגיר את עצמו.

קלדרון: "זה כואב, אין מה לעשות"

לדבריו, לא הכיר את יפתח והוא ביקש למסור למשפחתו של גריידי: "לא דקרתי את הבן שלכם. אני משתתף בצערכם".

שי קלדרון, שלפי המשטרה הוא החשוד שהניע לקטטה במועדון ועוד חשוד נוסף, שוחררו בתחילת השבוע למעצר בית של 10 ימים. "אני משתתף בצערה של המשפחה, זה כואב, אין מה לעשות, מה שקרה, מה שאמרו עליי זה לא נכון", אמר קלדרון עם שחרורו למעצר בית.

פרקליטו של קלדרון, עורך הדין משה יוחאי, אמר לאחר ההחלטה: "המשטרה חקרה במהלך שלושה שבועות וניסתה לעבות את התיק מבחינה ראייתית. בסופו של דבר הטענות שלנו התקבלו והמשטרה הגיעה להחלטה ששי קלדרון לא קשור לדקירה"."על אף שסעיף החשד נגד מרשי עומד עדיין על עבירת הרצח, ברור לנו שהשחרור מצביע שאין לו שום קשר לאירוע", הוסיף עורך הדין שחר חצרוני, סניגורו של אחד החשודים.