נשק בגן ילדים בשפלה: רובים וכדורים נחשפו

שני רובים ו-20 כדורים. זוהי התחמושת שמצאו לוחמי משמר הגבול שהגיעו למוסד חינוכי במושב בן זכאי שבשפלה. למרבה המזל, המבנה מצוי בשיפוצים. מפקד הצוות: "במרחק מטרים בודדים, בחצר בית, שיחקו באותה שעה שישה ילדים קטנים"

זה סיפור שרק בנס לא נגמר באסון: הורים לילדים באחד הגנים ביישוב בן זכאי שבשפלה היו בטוחים שבניהם ובנותיהם היקרים להם מכל מוגנים במוסד החינוכי שאליו הם נשלחים מדי יום. אלא שלגורמים עברייניים מסוימים, כך מתברר, לא ממש היה אכפת מביטחונם של הרכים בשנים, והם החליטו להחביא במקום לא פחות משני רובי ציד ו-20 כדורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים שהגיעו אתמול (ב') בעקבות מידע מודיעיני למבנה המצוי בשיפוצים שממוקם בליבה של שכונת מגורים- נדהמו לגלות את אמצעי הלחימה. "במרחק מטרים בודדים, בחצר בית, שיחקו באותה שעה שישה ילדים קטנים", נזכר רס"ר איתן שדדי, מפקד הצוות.

גן הילדים (דוברות מג"ב)

לובשי המדים ערכו סריקות ראשוניות במקום, והבינו כי הוא ריק מאדם ומאמצעי לחימה. רגע לפני שעזבו את גן הילדים, הבחינו בפתח שמוביל לעליית הגג. "האתגר הבא שעמד בפנינו היה להגיע לעליית הגג בהיעדר מדרגות", הוסיף רס"ר שדדי.

לדברי מפקד הצוות, השוטרים מצאו סולם ועלו לעליית הגג, שם זיהו סדינים המכסים חפצים כלשהם בפינה. מתחתם, כך למרבה הפתעתם, התגלו כלי הנשק. התחמושת נלקחה למשרדי החקירות בימ"ר מג"ב דרום, שם ינסו החוקרים לאתר חשודים ומעורבים פוטנציאליים. כל כיווני החקירה נבדקים.