תעלומה: מה גרם למותו של קשיש בן 101?

אברהם לוי ז"ל פונה לפני כחודשיים לבית החולים מבית האבות רקנאטי בפתח תקווה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלות בראשו ובגפיו. כעת דורשת משפחתו יחד עם המוסד הרפואי לפתוח בחקירה לבדיקת נסיבות מותו. בתו זועמת: "אם יש חשדות פליליים, כיצד לא מפסיקים את פעילות בית האבות?". הנהלת המוסד: "פועלים בהתאם לחוק"

אברהם לוי ז"ל (באדיבות המשפחה)

המשטרה חוקרת את נסיבות מותו של אברהם לוי ז"ל, בן 101, שנפטר בבית חולים השרון שלושה ימים לאחר שפונה מבית האבות רקנאטי שבפתח תקווה לאחר שנמצא מחוסר הכרה בחדרו. עם הגיעו אל בית החולים, גילו הרופאים כי הוא סובל מחבלות חמורות בראשו ובגפיו. בשל כך, פנה בית החולים למשטרת פתח תקווה בבקשה לפתוח בבדיקת נסיבות המוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חגית אופנהיים, בתו של לוי, הביעה את זעמה נוכח העובדה כי כחודשיים לאחר המקרה עדיין לא ידועות לה נסיבות מותו של אביה. "חמור מכך", היא אומרת לחדשות 2 Online, " אם אכן יש כאן חשדות פליליים כבדים, כיצד לא מופסקת פעילותו של בית האבות או מופקד פיקוח חיצוני כדי למנוע ממקרים כאלה לקרות פעם נוספת, לפחות עד שהחשד הכבד יתבהר".

"איך בית האבות עדיין עובד?". אופנהיים

האירוע התרחש ב-7 במרס, אז פונה לוי לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. "בשבועות האחרונים לחייו חששתי שהטיפול בו לקוי", הוסיפה הבת. "שכרתי מטפל פרטי שהגיע מדי יום וסייע לו. כשהמטפל הגיע באותו היום הוא שם לב שמשהו לא כשורה. למעשה, אבי לא נבדק ולא הוזז במשך היום כולו".

על אף גילו המופלג של אביה, מספרת אופנהיים על כך שנהג לשוחח עמה מדי יום. לדבריה, הוא היה מסוגל ללכת בכוחות עצמו והיה צלול בדעתו עד ליום המקרה. "הוא היה אדם חיובי, בעל עוצמה ותאב חיים. קשה לי לומר את זה, אבל כשהוא היה מאושפז בבית החולים וחובר למכשירים - הרגשתי בטוחה יותר מאשר מאחורי הדלתיים הסגורות של בית האבות".

עו"ד אילן שדי

עו"ד אילן שדי, פרקליטה של המשפחה סיפר: "מרשתי פנתה אליי לאחר מותו של אביה. כל שברצונה הוא לדעת את אשר עבר על אביה בימיו האחרונים ולהבין את נסיבות מותו, זאת לאחר שהצוות הרפואי בבית החולים סבר כי החבלות שנמצאו על גופו של אביה ייתכן שנגרמו כתוצאה מטיפול לקוי ואף מחבלה מכוונת. מרשתי מבקשת לדעת האם אביה נפטר כתוצאה ממעשה פלילי או ממוות טבעי".

מהמשטרה נמסר כי בוצעו פעולות חקירה רבות והתיק עדיין נמצא בחקירה.

מבית האבות רקנאטי נמסר: "אנו משתתפים בצער המשפחה. מאחר שהנושא נמצא, כמקובל במקרים כאלה, בבדיקה של הגורמים המוסמכים הרלוונטיים, אנו מנועים מלהתייחס לכך בתקשורת. בכל מקרה, בית האבות פעל ופועל תמיד בהתאם לדרישות החוק. בית האבות העניק ומעניק במרוצת השנים טיפול טוב ומסור למאות דיירים".