נער ושתי ילדות נפצעו מירי באילת

אלמוני רכוב על קטנוע פתח באש לעבר רכב שבו ישבו שלושה אחים בני 8, 10 ו-15 סמוך לקניון מול הים בעיר. מצבם קל-בינוני. במשטרה מעריכים כי הרקע לירי הוא סכסוך בין משפחות הפשע של מיכאל מור ושמואל הרוש

עליית מדרגה מדאיגה במאבק בין ארגוני הפשיעה: נער כבן 15 ושתי אחיותיו בנות 8 ו-10 נפצעו הערב (שבת) לאחר שאלמונים רכובים על קטנוע פתחו לעברם באש מחוץ לקניון מול הים בעיר. כוחות גדולים של משטרה פתחו בסריקות נרחבות אחר היורים ומחקירה ראשונית עולה כי הרקע לאירוע הוא ככל סכסוך בין משפחות פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי שני בני אדם היו רכובים על הקטנוע בעת האירוע. השניים פתחו באש לעבר רכב שבו ישבו שלושת הילדים - אחים שאינם תושבי אילת - ונמלטו מהמקום. צוותי מגם דוד אדום פינו את שלושת הפצועים לבית החולים יוספטל בעיר. מצבו של הנער מוגדר כעת בינוני ומצבן של שתי הבנות מוגדר קל-בינוני.

הרכב לאחר הירי

חוקרי המשטרה מעריכים כי הרקע לאירוע הוא הסכסוך הקשה בין שני העבריינים מהצפון - מיכאל מור ומי שהיה יד ימינו בעבר שמואל הרוש. במשטרה אומרים כי מדובר בעליית מדרגה חמורה בניסיונות החיסול ההדדיים בין שני הארגונים.

כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום ופתחו בסריקות נרחבות בניסיון לאתר את היורה. זמן קצר לאחר האירוע איתרה המשטרה קטנוע שרוף סמוך לבית העלמין בעיר ובמשטרה בודקים האם יש קשר בין שני האירועים.

זירת הירי

מפקד מרחב אילת במשטרה, סגן ניצב אלי שמול, מקיים בשעה זו הערכת מצב ואמר כי מדובר באירוע חמור ביותר, בייחוד לאור הפגיעה בילדים. שמול הדגיש כי בשלב זה כל כיווני החקירה נבדקים וכי המשטרה תפעל לאיתור ומעצר המעורבים.

"המלחמות בין העבריינים חוצות כל רף פלילי התנהגותי והם לא בוחלים בשום אמצעי", אמר הלילה מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי. "הם לא מהססים לפגוע בכל מי שנמצא בסמוך ליעד שבו הם רוצים לפגוע וכלל לא משנה להם האם מדובר בילדים, קשישים או אזרחים תמימים שאינם קשורים לאירוע. נפעל בכל העוצמה כדי לשים את ידינו על מי שביצע את המעשה הנתעב".

ניר דבורי השתתף בהכנת הידיעה.