חשד: יו"ר משלחת רשות השידור למונדיאל ספסר בכרטיסים

30 יום לפתיחת משחקי אליפות העולם בכדורגל בברזיל, נחשפת פרשת שחיתות מטרידה במיוחד ברשות השידור: עובד ברשות, שמשמש כראש המשלחת למונדיאל, חשוד שרכש כמעט את כל הכרטיסים המוזלים למשחקים שנועדו לעובדים - ומכר אותם במחירים גבוהים יותר משקנה למכריו. נגד העובד תוגש תלונה במשטרה

(יוסי זילברמן)

חודש בדיוק לפני שריקת הפתיחה של משחקי המונדיאל, הורתה אתמול (א') ועדת הביקורת של רשות השידור למנכ"ל אמיר גילת לחקור חשד לכאורה, שלפיו אחד מעובדי הרשות רכש באמצעות חברה פרטית הפועלת מלונדון, 120 כרטיסים מוזלים למשחקי המונדיאל בעלות של כ-130 אלף שקל - ומכר אותם לאנשים פרטיים. מדובר ב-120 כרטיסים מתוך 132 בסך הכל שנרכשו על ידי רשות השידור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובד, המשמש גם כיו"ר המשלחת של רשות השידור למונדיאל, רכש את הכרטיסים על פי החשד במימון חברה בריטית. יחד עם זאת, כך לדברי ועדת הביקורת ברשות השידור, "לא הוצעו הכרטיסים המוזלים לעובדי הרשות וגימלאיה - ובכך נחשפה תופעה פסולה נוספת".

ברשות השידור אומרים כי תלונה במשטרה תוגש נגד העובד, ומעבר להליכים הפליליים, תפנה ועדת הביקורת לנציבות שירות המדינה לשם נקיטת הליכים משמעתיים נגד יו"ר המשלחת. "ועדת הביקורת רואה במנכ"ל ובכפופים לו אחראים אחריות ישירה למחדלים ורואה במעשים שנעשים בין כותלי הרשות פגיעה חמורה ברשות השידור, עובדיה ותדמיתה", נכתב.

עו"ד יוסי דרמר, יו"ר ועדת הביקורת, אמר כי "אין להטיל דופי בעובדי הרשות המסורים והמקצועיים, ואין ספק שמדובר במקרה זה לכאורה כעשבים שוטים שהמוסדות ימשיכו למלא את תפקידם בפיקוח עליהם כפי שעשו עד היום; בין אם מדובר בשדרות הניהוליות ובין אם מדובר בעובדים מן השורה".