החשוד המרכזי ברצח החייל יפתח גריידי: בן גניש

בית המשפט התיר לפרסום את פרטיו של החשוד המרכזי ברצח שבוצע במועדון ברעננה. משפחתו של גניש (23), בעל עבר פלילי, טוענת כי הוא לא ביצע את המעשים המיוחסים לו: "מדובר בילד טוב ומקסים שלא עשה בחיים שלו שום דבר. סתם מאשימים אותו בתקשורת"

החשוד המרכזי, בן גניש (פייסבוק)

הותר לפרסום: החשוד המרכזי ברצח החייל יפתח גריידי במועדון ברעננה הוא בן גניש, בן 23 מרעננה. כשהסגיר עצמו למשטרה לאחר הרצח טען גניש לחפותו והצהיר: "לא עשיתי כלום, רואים את זה במצלמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי במהלך האירוע שב בן גניש אל תוך המועדון, הוציא משם חפץ חד ודקר באמצעותו את גריידי עד למותו. לאחר שהסגיר את עצמו טען גניש כי בתחילה לא ידע שהמשטרה מחפשת אחריו, אך השופטת מירב גרינברג, שהאריכה את מעצרו, קבעה כי הוא היה מודע למאמצי המשטרה.

"הוא הסגיר את עצמו ואישר כי ידע שמחפשים אחריו, אך טען כי היו לו דברים לסדר", אמרה השופטת, שהחליטה כבר בתחילת השבוע שעבר שאין עוד טעם להותיר את זהותו של גניש חסויה והתירה לפרסמה, אך לאחר מכן הוטל עיכוב ביצוע על ההחלטה.

מכחיש את המיוחס לו. גניש (פייסבוק)

שלשום הגיש צוות חקירה מיוחד של מרחב השרון הצהרת תובע נגד שני החשודים בן גניש ובן דודו מני דבוש. ביום חמישי הקרוב יוגשו כתבי האישום נגד השניים.

אביו: "בטוח שהבן שלי לא קשור"

אביו של גניש טען כי הוא מאמין בחפותו של בנו. "אני לא מאמין שקרה דבר כזה, אני מקווה ובטוח שהבן שלי לא קשור", אמר האב. דודו של גניש טען כי למרות עברו הפלילי "מדובר בילד טוב ומקסים שלא עשה בחיים שלו שום דבר. סתם מאשימים אותו בתקשורת. הוא לא הגיע למשטרה כי לא קראו לו, רק בצהריים ביקשו, הוא היה בטיול עם חברים ואז חזר".

עורך הדין ניר דוד, המייצג את גניש, טען לפני מספר ימים כי אין לו כל קשר לאירוע הדקירה. "הוא בילה במועדון ורקד כמו צעירים אחרים. זו שעה של יגון ודאבון לב. מדובר במקרה קשה, אך העניין הוא שלחשוד שאותו אני מייצג אין יד ורגל בדקירה. לבי לבי על המשפחה. אני מאוד מקווה שצוות החקירה המיומן יעשה אמת, יברר את העובדות ובסופו של יום יראה וישתכנע שלמרשי אין שום קשר לעניין".

הנרצח, יפתח גריידי ז"ל (פייסבוק)

דקר את החייל שגנב כרטיס אשראי לרמטכ"ל

עם מעצרו, גילו השוטרים בבדיקת רקע כי זו לא הפעם הראשונה שגניש נמצא בחדר חקירות: לפני חמש שנים היה גניש מעורב בקטטה שבמהלכה דקר את לואיס מסקוטה, שהורשע בהיותו חייל בגניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי.

גניש פצע את מסקוטה באורח בינוני-קשה במהלך קטטה שפרצה סמוך לגלידריה ברעננה. בסופו של דבר, עקב קושי ראייתי, הפרקליטות הגיעה איתו להסדר טיעון וסעיף העבירה הופחת מדקירה לתקיפה בלבד.

נפצע על ידי גניש. מסקוטה (חדשות 2)

יחד עם זאת, נטלו חוקרי המשטרה דגימות DNA מהחשוד כדי להצליבן עם כלי הרצח ולבדוק האם ישנה התאמה. במקביל, הוא המשיך להכחיש קשר כלשהו שלכאורה היה לו לאירוע הדקירה במועדון.