החשד להתעללות וכליאה: "האישה והילדות עשו קניות ונראו בסדר גמור"

המשטרה עצרה תושב חולון בחשד שכלא את אשתו ובנותיהם הקטנות והתעלל בהן, אך שכנים של המשפחה אמרו שלא הבחינו בשום סימני מצוקה וראו את בני המשפחה יוצאים ביחד מהבית. בעל מכולת סמוכה: "מפתיעות אותי הטענות שהיא נכלאה בבית כי אני רואה אותה לעיתים תכופות"

בניגוד לחשדות שהעלתה המשטרה כי הבעל כלא את אשתו ובנותיו במשך שנה, שכנים של בני הזוג בחולון מספרים כי נהגו לראות אותם יוצאים מביתם מדי יום. "ראיתי אותה כל יום עושה קניות עם הילדות והם נראו בסדר גמור", סיפר בעל המכולת השכונתית. "מפתיעות אותי הטענות שנכלאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סטס, שכן אחר של בני הזוג, אמר כי רק לפני יומיים ראה את כל המשפחה יוצאת ביחד מהדירה. "ממש לא נראה לי שהוא כלא אותה", ציין. לדברי השכנים, מעולם לא הבחינו בסימני מצוקה ולא שמעו רעשים חריגים עולים מהדירה.

גורם במשטרה הבהיר כי מדובר רק בחקירה ראשונית והדגיש כי קיימים ממצאים לכך שהאישה נאנסה. "לאור חומרת המעשים והחשד הסביר החלטנו לבקש את הארכת מעצרו. במהלך היום נבדוק את הבית ונדבר עם השכנים", אמר הגורם.

מוקדם יותר בדיון בהארכת מעצרו של הבעל, צעיר בן 26 מחולון, החשוד בכליאה, התעללות ואונס, תהתה עו"ד ניסן-פינקלמן, שמונתה לייצג את הבעל מטעם הסניגוריה הציבורית כיצד מועלים החשדות ללא בדיקה של הבית.

"לא הבחנו בסימני מצוקה" (חדשות 2)

"המשטרה לא בדקה את הבית"

"לא בדקו את הבית ומספרים לבית המשפט שהן רעבות. ויש מזרונים, זה יותר עניין של הזנחה ומתלוננת, בגלל נסיבות שאותן לא מספרים לי, מגיעה למשטרה וחושפת את עדותה וכל הצרות נופלות על כתפיו כמזניח ומתעלל", ציינה עו"ד ניסן-פינקלמן.

לטענתה, כל החשדות המועלים נגד הבעל מתבססים רק על גרסתה של המתלוננת. "כרגע כל הסיפור שבית המשפט מסר שנראה לא טוב ומזעזע הוא מפיה של המתלוננת"", הדגישה. בנוגע לחשד בדבר אונס אמרה הסנגורית כי "אין הכחשה לכך שהם מקיימים יחסי מין בהסכמה ומעולם לא בכח, עם בעיות כמו בכל זוג".

נציג המשטרה אמר בדיון בבית משפט השלום בתל אביב כי "האירועים המיוחסי לחשוד התחילו עוד כשהיו בני הזוג בחו"ל". הוא תיאר מסכת של התעללות וציין כי על פי החשד האיש גם הכה את הבנות והזניח אותן. "הילדות הולכות לישון רעבות, לא ראו רופא מאז שהגיעו לארץ. הוא לא קונה מספיק אוכל והן הולכות לישון רעבות", טען.

הבעל נעצר. אילוסטרציה (shutterstock)

האישה התלוננה: בעלי כלא אותנו ומנע מזון

לפי המשטרה, מדובר בבני זוג מאחת ממדינות חבר העמים שעלו לישראל לפני כשנה וחצי. מהחקירה עלה, כי אתמול שכח החשוד לנעול את דלת הבית ואשתו, שנמצאת בהיריון בחודש שלישי, היא ניצלה את ההזדמנות על מנת לברוח והזעיקה את המשטרה באמצעות שכנתה.

האישה התלוננה כי בעלה נהג במהלך השנה האחרונה לכלוא אותה ואת בנותיהם ומנע מהם טיפול רפואי ומזון. במשטרה חושדים גם כי האיש מנע מבנותיו להגיע למוסדות חינוכיים, ובמהלך השנה האחרונה נהג באלימות רבה כלפי רעייתו, הכה אותה ואנס באיומי סכין.

השופטת הדסה נאור האריכה היום בחמישה ימים את מעצרו של הבעל והוציאה צו איסור פרסום על פרטיו המזהים ותמונתו. "עיון בתיק החקירה מעלה כי בידי המבקשת ראיות המבססות חשד סביר המבוססות בשלב זה על עדותה של המתלוננת, שהינה בת זוגו של החשוד ומעדותה עולה תמונה קשה של אלימות בכלל ואלימות מינית בפרט", כתבה בהחלטתה.