חשד: כלא את אשתו וילדיו הקטנים במשך שנה

המשטרה עצרה תושב חולון בן 26 לאחר שרעייתו התלוננה כי נהג לכלוא אותה ואת שתי בנותיהם - בנות שנתיים וארבע - בדירתם ומנע מהן מזון וטיפול רפואי. נבדק חשד כי הצעיר גם תקף את בת זוגו ואנס אותה באיומי סכין

חשד לפרשת התעללות מזעזעת בתוך המשפחה: צעיר בן 26 מחולון נעצר, לאחר שאשתו נמלטה מביתם והתלוננה כי נהג לכלוא אותה ואת בנותיהם הקטנות - בני שנתיים וארבע - במשך שנה ואף הכה ואנס אותה. בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בבני זוג מאחת ממדינות חבר העמים שעלו לישראל לפני כשנה וחצי. מהחקירה עולה, כי אתמול (ה') שכח החשוד לנעול את דלת הבית ואשתו, שנמצאת בהיריון בחודש שלישי, ניצלה את ההזדמנות על מנת לברוח ולהזעיק את המשטרה באמצעות שכנתה. היא התלוננה כי בעלה נהג במהלך השנה האחרונה לכלוא אותה ואת בנותיהם ומנע מהם טיפול רפואי ומזון.

במשטרה חושדים גם כי האיש מנע מבנותיו להגיע למוסדות חינוכיים, ובמהלך השנה האחרונה נהג באלימות רבה כלפי רעייתו, הכה אותה ואנס באיומי סכין.

"הילדות הולכות לישון רעבות"

החשוד נעצר אתמול בעקבות התלונה, והובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. הדיון נערך בסיוע של מתורגמן כי החשוד אינו מדבר עברית. נציג המשטרה אמר במהלך הדיון כי מדובר בבני זוג מזה כחמש שנים שנמצאים כשנה וחצי בארץ. "האירועים המיוחסים לא התחילו דווקא כאן, אלא עוד כשהיו בחו"ל", הסביר. "האירוע החמור האחרון התרחש לכאורה לפני כיומיים".

הוא הוסיף כי על פי החשד האיש גם מכה את הבנות ומזניח אותן: "הילדות הולכות לישון רעבות, לא ראו רופא מאז שהגיעו לארץ. הוא לא קונה מספיק אוכל והן הולכות לישון רעבות".

עו"ד יעל ניסן-פינקלמן, שמונתה מטעם הסנגוריה הציבורית לייצג את החשוד, אמרה בדיון כי "כרגע כל הסיפור שבית המשפט מסר שנראה לא טוב ומזעזע הוא מפיה של המתלוננת". בנוגע לחשד בדבר אונס אמרה הסנגורית כי "אין הכחשה לכך שהם מקיימים יחסי מין בהסכמה ומעולם לא בכח, עם בעיות כמו בכל זוג".

"עולה תמונה קשה של אלימות"

לגבי מניעת טיפול רפואי היא הסבירה כי הם עולים חדשים, הוא עם תעודת זהות והיא לא: "מדובר בתשלום רב, אין להם את הכסף והוא לא מונע. הוא עצמו לא יכול לרשום את הבנות לקופת חולים. באותה מידה, גם היא וגם הוא לא רושמים וזאת בגלל כורח נסיבות".

על התלונה בדבר הזנחה ומניעת מזון אמרה עו"ד ניסן-פינקלמן כי "לא בדקו את הבית ומספרים לבית המשפט שהן רעבות. ויש מזרונים, זה יותר עניין של הזנחה ומתלוננת, בגלל נסיבות שאותן לא מספרים לי, מגיעה למשטרה וחושפת את עדותה וכל הצרות נופלות על כתפיו כמזניח ומתעלל".

השופטת הדסה נאור האריכה בחמישה ימים את מעצרו של הבעל והוציאה צו איסור פרסום על פרטיו המזהים ותמונתו. "עיון בתיק החקירה מעלה כי בידי המבקשת ראיות המבססות חשד סביר המבוססות בשלב זה על עדותה של המתלוננת, שהינה בת זוגו של החשוד ומעדותה עולה תמונה קשה של אלימות בכלל ואלימות מינית בפרט", כתבה בהחלטתה.