נעצר פעיל הימין שנראה שופך מיץ על ח"כ זועבי

המשטרה עצרה את האיש שתועד מקלל ותוקף את חברת הכנסת במהלך כנס פוליטי במכללת רמת גן. היועץ המשפטי לממשלה הורה לבחון את התבטאויותיו של מועמד מפלגת "יחד" ברוך מרזל שהיה בסוד העניינים של הפרובוקציה המתוכננת ואף בירך עליה לאחר מעשה

שעות ספורות לאחר המהומה האלימה הבוקר (שלישי) בכנס פוליטי שנערך במכללת רמת גן עצרה המשטרה את פעיל הימין שצולם כשהוא מקלל ושופך מים על ראשה של חברת הכנסת חנין זועבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איתמר בן גביר, עורך דינו של החשוד - שנעצר למשך 24 שעות ונלקח לחקירה - הגיש ערר דחוף לבית המשפט וטען כי מדובר במעצר פוליטי הנובע מהתערבות היועץ המשפטי לממשלה.

"לא נתקלנו ולא שמענו שעוצרים אנשים על שפיכת מים", אמר בן גביר בתגובה למעצר. "כאשר שפכו מים על חבר הכנסת בן ארי איש לא עצר את זאת שביצעה המעשה. מדובר במעצר שווא".

היועמ"ש הורה לבחון התבטאויותיו, מרזל (פלאש 90)

דבריו של בן גביר הגיעו לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה לבחון את התבטאויותיו של ברוך מרזל, מועמד מפלגת "יחד", שעוד לפני האירוע האלים כתב איום מרומז ואחרי המהומה בירך על תקיפת ח"כ זועבי. בנוסף, ביקש וינשטיין לקבל עדכונים לגבי הטיפול בתקרית האלימה בכנס.

"הבטחנו - וקיימנו!", כתב מרזל בעמוד הפייסבוק שלו לאחר התקרית. "חנין זועבי הוזמנה היום להרצות במרכז האקדמי ברמת גן, כפי שאמרתי בבוקר שאעשה הכל כדי לא לתת לה לדבר - אכן קרה. פעילי עוצמה יהודית היקרים יחד עם הסטודנטים שהשפיות במדינת ישראל יקרה להם - פוצצו את הכנס וחנין זועבי הורדה בכח על כוחות הבטחון מהבמה".

התקרית התרחשה במהלך כנס "נשים בפוליטיקה", שבו נכחו חברות כנסת ממפלגות שונות - ובהן גם ח"כ זועבי. בעת האירוע נשפכו מים על חלק מהן - ואחרות נדחפו וכמעט נפלו מהבמה. דוברת הרשימה המשותפת אף הותקפה במוט ברזל ופונתה לבית החולים.