החשודה מיצהר נשלחה למעצר בית

הצעירה אלירז פיין שנעצרה בחשד להסתה שוחררה למעצר בית בן שבוע. עורך דינה לא הבין מדוע היא נעצרה מלכתחילה. "הדבר הנכון היה להתקשר אליה ולהזמינה לחקירה", הוא אמר. "מה שקרה בפועל זה שערב הפרסום בעיתון, באותו יום היא נעצרת"

בית משפט השלום בירושלים שיחרר היום (ד') למעצר בית את אלירז פיין, הצעירה בת ה-22, שנעצרה בשעות הבוקר המוקדמות בחשד להסתה. על פי החשד, היא הצדיקה הרג של חיילים בהתכתבות פנימית ביישוב. בביתה אף נמצאו חפצים שונים החשודים כחומרי הסתה. מעצר הבית של פיין יימשך שבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטה של פיין, עו"ד עדי קידר, אמר בבית המשפט כי הוא מבקש לדחות את בקשת המשטרה להאריך את מעצרה של פיין. "המייל המדובר שבעטיו נמצאת כאן החשודה מדבר אמנם בעד עצמו ואנחנו לא מנסים לתת לו קונטקסט אחר אבל הוא חלק משרשור שמתחיל לפני ומסתיים אחרי, של דיון כללי של קבוצה", הסביר עו"ד קידר במהלך הדיון.

לדבריו, המעצר של הצעירה החשודה לא היה מוצדק מלכתחילה. "הדבר הנכון היה להתקשר אליה, להזמינה לחקירה, להעמידה על הדברים וגם להבין מה אנחנו עושים עם זה", טען עו"ד קידר ותהה מדוע המשטרה לא מיהרה לעצור את מרשתו ברגע הראשון, "קרה פה משהו מוזר, לצערנו, אי אפשר להתעלם מכך שמצד אחד יש שיהוי בלתי מוסבר, ומה שקרה בפועל זה שערב הפרסום בעיתון, באותו יום היא נעצרת. או שהם הבינו שפתאום העניין התגלה ואין ברירה אלא לעצור. זה לא נותן תשובה לעניין המשפטי".

"בלחיצה קטנה בגוגל, האינטרנט מפוצץ בפרסומים ושירים כלפי כל העם", הסביר עו"ד קידר. "איפה אחריות משטרת ישראל? הם רצו לעצור את כל האנשים שצעקו שצריך להרוג את זה ואת זה? צריך פרופורציות".

הוא אף הדגיש כי מדובר בצעירה בת 22, שנמצאת בחודש השמיני להריונה. "יש התייחסות שלה בחקירה לגבי סערת הרגשות שהייתה אצלה בדבר כתיבת הדברים, תקופה קשה". סיכם עו"ד קידר.

"אני בעד זריקת אבנים על יהודים"

הבוקר (ד') נחשף בעיתון "ידיעות אחרונות", כי בהתכתבות פנימית ביישוב כתבה פיין: "אני בעד זריקות אבנים על יהודים (כמובן שעל ערבים אין שאלה) בסיטואציות מסוימות - גם אם האבן תביא למותו של חייל!!!".

הדיון בקבוצת המייל "יצהרניקים" הועבר על ידי אחד המשתתפים למשטרה ולפיקוד מרכז בצה"ל, שהחלו בחקירת המקרה. הלילה, כאמור בוצע מעצר ראשון בעקבות ההתכתבות. החשודה והכותב הנוסף הורחקו מקבוצת התכתובת הפנימית.