מסתמן: שניים מהחשודים בדקירה במועדון ברעננה יואשמו ברצח

פרסום ראשון: בשבוע הבא צפויה המשטרה לבקש להאשים ברצח שניים משלושת החשודים במעורבות בדקירתו למוות של החייל יפתח גריידי מחוץ למועדון ברעננה. השופטת מתחה ביקורת על התנהלות המשטרה בכל הנוגע לממצאים מהזירה

יפתח גריידי (פייסבוק)

כשלושה שבועות חלפו מאז שנדקר למוות החייל יפתח גריידי (18) במועדון ברעננה, ובשבוע הבא צפויה המשטרה להגיש הצהרת תובע לבית המשפט שבמסגרתה תבקש להאשים שניים משלושת החשודים במעורבות באירוע - ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה מתמקדת כעת בשלושה חשודים מרכזיים: שי קלדרון, מני דבוש והחשוד השלישי ששמו עדיין אסור בפרסום. לפי שעה, הפרקליטות וצוות החקירה המיוחד ממרחב השרון טרם גיבשו דעה באיזה סעיף להאשים את קלדרון - הצעיר שעל פי חומרי החקירה החל בקטטה במועדון. בימים הקרובים ייוודע אם הוא יואשם ברצח או בסיוע לרצח ושיבוש מהלכי משפט.

תיק הרצח מתבסס ברובו על עדי תביעה, וביניהם מאבטחים של המועדון, בליינים שהיו במקום וחבריו של יפתח גריידי - שהצביעו על מעורבותם האקטיבית של מני דבוש והחשוד הנוסף.

אחד החשודים (חדשות 2)

מהחקירה עולה כי גריידי נדקר מספר פעמים באמצעות אותו כלי רצח שנלקח מהמטבח של המועדון. בדיון האחרון שנערך בנושא, פסקה השופטת מרב גרינברג כי "ישנה התקדמות משמעותית בחקירה", ואמרה כי התגבשו "ראיות משמעותיות וטובות" כנגד מני דבוש ושי קלדרון.

במהלך הדיון שנערך מוקדם היום שאלה השופטת את רב-סמל בכיר רונן גולן, מצוות החקירה המיוחד במרחב השרון, האם התקבלו תוצאות בדיקת ה-DNA וטביעות האצבעות מהמעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי. השוטר השיב בשלילה - דבר שעורר את זעמה של השופטת.

"איך יכול להיות, שבסיפור כזה טראגי ומזעזע, לא שמים במטה הארצי את הסיפור הטראגי והמזעזע הזה בראש סדר העדיפויות? עברו כמעט שלושה שבועות מאז הרצח ועדיין לא התקבלו תוצאות ה-DNA. מישהו צריך להזיז דברים".

פרקליטיהם של שלושת החשודים, עו"ד שי טובים, ניר דוד ומשה יוחאי אמרו היום (ד') לחדשות 2 Online כי "חומרי החקירה טרם נחשפו בפנינו - נגיב בהתאם כשניחשף אליהם".

רצח החייל במועדון ברעננה - הסיקור המלא:

החשוד ברצח החייל במועדון ברעננה כבר דקר בעבר

בעלי המועדון ברעננה: "האבטחה הייתה יותר מהנדרש"

הרצח במועדון ברעננה: החשוד המרכזי הסגיר עצמו

המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון