שודדי בתי הכנסת נתפסו במצלמה

גל פריצות לבתי תפילה בצפון הבירה גרמו לגבאי בית הכנסת "אוהל חנה" שבעיר לא לקחת סיכונים מיותרים – ולהתקין מצלמות. אמצעי האבטחה תיעד שני חשודים בניסיון פריצה למקום שאחד מהם, תושב תרקומיא כבן 30, נעצר. כך זה נראה

מכת הפריצות לבתי כנסת בצפון ירושלים הביאה את גבאי מקום התפילה להתקין מצלמות אבטחה - שהביאו בסופו של דבר ללכידתו של אחד מהחשודים במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך החודשים האחרונים התרחשו פריצות רבות לבתי כנסת בשכונת פסגת זאב שבבירה, שבמהלכן נגנבו חפצי יודאיקה יקרי ערך יחד עם מתנות המיועדות לילדים הבאים בשערי המקום.

החפצים שנגנבו מבית הכנסת (משטרת ירושלים)

בעקבות המקרים הללו, החליטו בבית הכנסת "אוהל חנה" לנסות ולמנוע את האירוע הבא והתקינו מצלמות אבטחה, שתיעדו שני חשודים, אחד מהם הוא גבר כבן 30, תושב תרקומיא שליד חברון, כשהוא מנסה לפרוץ למקום. הוא מסרב לשתף פעולה עם חוקריו.

חברת מועצת עיריית ירושלים, יעל ענתבי, ברכה על תפיסת החשוד. "אני שמחה שבמשטרה התייחסו למקרים ברצינות, ואכן לאחר מספר שבועות הצליחו להתחקות אחר אחד הפורצים", אמרה.במשטרת ירושלים ציינו כי לפני מספר ימים הוגשה נגד החשוד הצהרת תובע ובתקופה הקרובה יוגש נגדו כתב אישום בגין הפריצות לבתי הכנסת בסביבה.