תושבת יצהר שנעצרה: "לא התכוונתי להסית"

סערה בעקבות חשיפת התכתבות פנימית בהתנחלות יצהר. התושבת שנעצרה, אישה בהיריון, טוענת כי לא התכוונה להסית וכי חדירה לפורום פרטי זה עניין פסול. משפחתה: "מישהו במערכת איבד את השפיות"

פינוי ביצהר. ארכיון (דוברות יצהר)

"לא התכוונתי להסית, חדירה לפורום פרטי זה דבר פסול" - כך טוענת תושבת יצהר בת 22 שנעצרה בשעות הבוקר המוקדמות בחשד להסתה, לאחר שבביתה נמצאו חפצים שונים, שחשודים כחומרי הסתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר (ד') נחשף בעיתון "ידיעות אחרונות", כי בהתכתבות פנימית ביישוב כתבה הצעירה: "אני בעד זריקות אבנים על יהודים (כמובן שעל ערבים אין שאלה) בסיטואציות מסוימות - גם אם האבן תביא למותו של חייל!!!".

על פי משפחתה, תמוה שהמשטרה עצרה אישה בחודש השמיני להריונה לפנות בוקר. "זה הזוי כי החשד הוא לעבירה מלפני חודש", טענו במשפחתה. "רדיפת נשות יצהר בימים האחרונים מעידה שמישהו במערכת איבד שפיות".

עו"ד עדי קידר, שמייצג אותה מטעם ארגון "חוננו", מסר בתגובה: "אנו תמהים על מהירות עבודתה של המשטרה לעצור את החשודה בעוד אותה משטרה מגלה סובלנות אין קץ באמירות והסתות ומעשים כנגד יהודים בכלל ומתנחלים בפרט".

הדיון בקבוצת המייל "יצהרניקים" הועבר על ידי אחד המשתתפים למשטרה ולפיקוד מרכז בצה"ל, שהחלו בחקירת המקרה. הלילה, כאמור בוצע מעצר ראשון בעקבות ההתכתבות. החשודה והכותב הנוסף הורחקו מקבוצת התכתובת הפנימית.

יצהר: "סערת רוחם משכה לשונם"

דובר יצהר עזרי טובי אמר כי "דיבורים מעין אלו הוקעו על ידי תושבים רבים בפורום עצמו, ויוקעו גם בעתיד. מדובר בנער ואשה שסערת רוחם, למחרת הרס בתים יהודיים, משכה את לשונם וכבר הספיקו לחזור בהם. שיח מעין זה יצא מהלגיטימיות ביצהר".

לדבריו, דורשים התושבים ביצהר מכלי התקשורת לגנות ביטויי אלימות והסתה לשנאה ופגיעה פיזית כנגד ציבור המתיישבים. "כבר קראו לנו סרטן, הציעו לעלות עלינו עם טנקים,הציעו 'להניח מטענים בצידו המערבי של הקו הירוק'. איפה הייתה אז התקשורת? די לצביעות!".

בחודש דצמבר 2011 התראיינה החשודה לחדשות 2 והתייחסה לפעולות של "נוער הגבעות", שאותן ניסתה להצדיק כשאמרה: "כשאתה מרחיק אנשים מהבית שלהם בצו מינהלי בלי שום אפשרות לעמוד מול זה משפטית, למה שבן אדם לא ישנא אותך? אין לי בעיה להגיד: את אבי מזרחי (אלוף פיקוד מרכז דאז) אני שונאת".