נסגר התיק נגד השר סילבן שלום

היועמ"ש קיבל את ההמלצות לסגור את התיק בגין הטרדות לכאורה שהעיב על המירוץ לנשיאות. עם זאת, הטענות לא הופרכו: "המידע אינו מאפשר גיבוש ראיות שיכולות להוכיח ביצוע עבירות". רעייתו: "בא לי לבכות"

התיק נסגר. סילבן שלום (רויטרס)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע היום (ד') באופן רשמי כי התיק נגד השר סילבן שלום - נסגר. ההחלטה מגיעה בעקבות המשך הבדיקה שביצעה המשטרה שבסופה לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת לעבירות מין שביצע לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסופו של יום, בדיקת המידע על ידי משטרת ישראל העלתה כי חלקו הוכחש, חלקו אינו מאפשר את איתור הנשים המתוארות בו או פנייה אליהן, וחלקו מוביל אל נשים המסרבות למסור עדות במשטרה", לשון הודעת היועץ המשפטי לממשלה. "פרקליטות המדינה הניחה בפני היועץ המשפטי לממשלה חוות דעת העולה בקנה אחד עם המלצת משטרת ישראל, שלפיה בנסיבות אלה, נוכח מאמצי הבדיקה שנעשו וחוסר היכולת המעשית להביא לקידומה, הבדיקה מוצתה".

על פי חוות הדעת שהוגשה לוינשטיין, על האירוע שמתארת המתלוננת חלה התיישנות, ועל כן, גם אם היה ניתן להוכיח ביצוע עבירה ברף הראייתי הדרוש, לא ניתן יהיה להעמיד לדין את שלום בגינו. "לגבי שאר המידע שהתקבל במשטרה, פרקליטות המדינה הסכימה עם המשטרה שהוא אינו מאפשר, מהטעמים האמורים, גיבוש ראיות שיכולות לשמש להוכחת ביצוע עבירות", מסבירים במשרד המשפטים.

ג'ודי: "בא לי לבכות, זו הייתה תקופה נוראית"

ג'ודי ניר מוזס שלום, רעייתו של השר, בירכה על ההחלטה והביעה תחושת הקלה. "תודה רבה חברים אהובים", כתבה בדף הפייסבוק שלה. "האמת, בא לי לחבק את כל החברים מכאן שנתנו לי כח לעבור את התקופה הנוראית הזאת. בא לי לבכות. אוהבת אתכם חברים ואוהבת אתכם ילדי המתוקים ובעלי שהוא האיש הכי טוב, הגון וישר שהכרתי". 

נמרוד ניר, בנו החורג של השר שלום, טען כי הפרסום היה "שמועה שקרית שהיא רכילות זולה במקרה הטוב וניסיון חיסול פוליטי במקרה הסביר יותר". "ערב התמודדותו לנשיאות, החל מסע מכשפות הזוי וחסר תקדים נגדו וקמפיין שלם ורב מערכתי אינטנסיבי", הוסיף ניר, "תודה שהוכחתם שאבא שלי הוא הראוי מכולם! תודה לאמת ולצדק שניצחו כאן. אבל במיוחד תודה לעם ישראל הענק על החום העצום".

"עברנו סיוט. אבל אנחנו לא אנשים מרירים - ועם כל הקושי והכאב - הגיע הזמן להשאיר את זה מאחורינו ולהביט קדימה. ויש לאן", סיכם ניר ורמז להתמודדות על הנשיאות.

יהודה וינשטיין (פלאש 90)

בשבוע שעבר כינס היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין דיון בלשכתו שבו השתתף בין היתר פרקליט המדינה שי ניצן, ובו המליץ וינשטיין על הבדיקות הנוספות בעניין השר לפיתוח הנגב והגליל. במהלך הדיון סקר ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, ניצב מני יצחקי, את ממצאי הבדיקה עד כה. במשטרה סברו שניתן לסיים את בדיקת החשדות שעיקרה כי אין תשתית ראייתית שמצדיקה פתיחת חקירה פלילית, אולם היועץ המשפטי הנחה לבצע השלמות נוספות.

"ניסו לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות"

ראשית הפרשה באישה שהייתה הפקידה של השר שלום לפני 15 שנה, והתלוננה נגדו בגין עבירות מין, שביצע בה לטענתה, בעת שעבדה אצלו. מקורביו טענו אז כי מדובר היה בניסיון לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות המדינה.

על התלונה הזו חלה התיישנות ולדברי המתלוננת, היא עשתה זאת בתקווה שנשים נוספות יתלוננו. למשטרה הגיע מידע על נשים נוספות, בעיקר שתי נשים, שהשר שלום לכאורה פגע בהם. אבל, הבדיקה של סיפורן לא העלתה דבר, בעיקר משום שהנשים לא הסכימו לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

לאחרונה התמקדו החוקרים באישה אחת, שעבדה במחיצתו בעבר הלא רחוק ונפגשו איתה, אך היא סירבה לשתף איתם פעולה. בשל המקרה הזה הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למצות את בדיקת הפרשה עד תום. אבל כבר בתחילת החודש עלתה ההערכה כי אם תתמיד האישה בסירובה, ימליצו חוקרי המשטרה לסיים את הטיפול בתיק.