חשד: נער תקף אישה ערבייה באמצעות גז מדמיע בטבריה

אישה מטייבה, שטיילה יחד עם בעלה וילדיה בטיילת של טבריה, טוענת כי נער יהודי התיז גז מדמיע על פניה. הנער החשוד נמלט מהמקום וחיפושים נערכים אחריו. בעלה של המתלוננת: "מדובר בתג מחיר לכל דבר"

האישה שהותקפה. "גזענות נפשעת" (עבד עאזם)

בני זוג מטייבה, שהגיעו אתמול (ה') לנופש בטבריה, הותקפו לטענתם בגז מדמיע על ידי נער יהודי בן 13, שהגיח לעברם בשעה שהלכו עם ילדיהם בטיילת בעיר. הנער נמלט מהמקום ושוטרי תחנת טבריה פתחו בסריקות אחריו. מבדיקה ראשונית של המשטרה טרם ברור אם מדובר במעשה קונדס או באירוע על רקע אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעלה של האישה, עבד עאזם, סיפר על שאירע ואמר כי "נסענו לנופש בטבריה לרגל יום ההולדת של אשתי, אבל הגזענות הפושעת הרסה לנו את החופשה". לדבריו, בשעה שקנה צעצוע לבנו הקטן, הוא שמע את זעקותיה של אשתו, שהייתה באותה שעה מחוץ לחנות. "היא צעקה שהיא לא רואה בעיניים", סיפר לחדשות 2 Online.

הבעל הוסיף כי בעלי הדוכנים בטיילת נזעקו לסייע לאישה שהייתה במצוקה. "שטפתי את עיניה של אשתי והיא סיפרה לי כי נער התיז לעבר פניה גז לא ברור", ציין עאזם. "בעלי הדוכנים, שהבחינו בנעשה, ניסו להגיש עזרה והזעיקו את המשטרה וצוותי מד"א. היא פונתה לבית החולים פוריה בעיר לקבלת טיפול רפואי".

עאזם הזועם טען כי מדובר באירוע על רקע לאומני וגזעני, והדגיש כי מדובר בתג מחיר לכל דבר. "אשתי היא אישה דתייה ומי שעשה את זה ידע למה הוא רוצה לעשות זה", הבהיר. "זהו מעשה שפל. תקיפת אישה עם שתי ילדות קטנות זה תג מחיר מבחינתי. הנער רצה להראות לרבניו שעשה משהו רע לערבים. אני קורא לציבור הערבי והיהודי להתעורר בשל עליית מעשי הגזענות, שמושרשים אצל קבוצות של אנשים. אנחנו נתגבר על התקרית למרות שנהרס לנו הנופש. נילחם בגזענות ובגזענים".