זעם ביצהר: "עושים לנו דה לגיטימציה"

זוג הורים לחמישה ילדים נעצרו בחשד לביצוע תג מחיר באום אל פאחם, אך ביישוב זועמים על המעצר, שלדבריהם בוצע תוך הפרת זכויות. "מישהו כאן איבד פרופורציות - השאירו עשרה ילדים לבד, בגלל שבבעלות ההורים רכב שחשוד בתג מחיר", זעם דובר יצהר

תג המחיר באום אל פאחם (מתוך מצלמות האבטחה)

שני זוגות מהיישוב יצהר נעצרו אתמול (ד') בחשד למעורבות בפעולת תג המחיר באום אל פאחם לפני כשבועיים, בה רוססו כתובות נאצה במסגד והוצתה הדלת. החשד התעורר בעקבות זיהוי של רכב מסוג סוזוקי באלנו שבבעלות שתי המשפחות, שזוהה גם באזור האירוע באום אל פחם. דובר היישוב טען כי המעצר הוא "חלק מהדה לגיטימציה שנעשה ליישוב"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני הזוג, הורים לחמישה בשנות ה-30 לחייהם, זומנו לאחרונה לחקירה לאחר שרכב מסוג דומה לזה שלהם זוהה באזור מעשה תג המחיר באום אל פאחם. השניים התייצבו לחקירה בשבוע שעבר וזומנו לחקירה נוספת אתמול. החקירה נמשכה שעות ארוכות ובמהלך הערב הגיעו ליישוב כוחות משטרה עם גרר כדי לקחת את רכבם של בני הזוג.

באותה העת שהה בבית זוג נוסף המתגורר בסמוך למשפחה, שגם להם רכב מסוג זה. השניים עוכבו אף הם ותושאלו, לאחר מכן שוחררה האישה ובן זוגה שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. בשני המקרים מדובר בסוזוקי באלנו סטיישן, אך מדובר ברכב נפוץ מאד בישראל.

איבוד פרופורציות או מעצר תקין? (פוראת נסאר, חדשות 2)

דובר היישוב יצהר, עזרי טובי, מסר בתגובה לדברים כי "כנראה שהמשטרה תופסת טרמפ על הדה לגיטימציה שנעשתה ליישוב כולו בשבועות האחרונים". עוד הוסיף טובי כי "יש כאן הפרה בוטה של זכויות אדם בסיסיות: הוציאו שתי משפחות מביתן, אחת מהן ללא צו, השאירו עשרה ילדים לבד, וכל זה רק בגלל שבבעלותן רכב שחשוד בפעולת תג מחיר. מישהו כאן איבד פרופורציות".

בתגובה להשחתת המסגד באום אל פחם אמר שייח' זיאד אבו מוך, מנהל המחלקה המוסלמית באגף לעדות במשרד הפנים, כי "זה מעשה נפשע, חילול מקום קדוש שקדושתו בנפש כל מוסלמי, ואני מקווה שיתפסו את האחראים למעשה".