תיעוד: גנבה עגלה כשתינוק בידיה

בני זוג מת"א נדהמו לגלות כי בזמן ששיחקו עם בנם במשחקייה במרכז העיר, נלקחה העגלה שעמם הגיעו. האב פנה למשטרה, אך המשיך בפעולות חקירה עצמאיות. הוא הגיע למקום והצליח לצפות בסרטון האבטחה, בו נראית אישה המחזיקה תינוק בידיה סוחבת לכאורה את העגלה. לבסוף היא אותרה על ידי חברה עצמאית וזומנה להגיש עדות במשטרה

הביקור במשחקייה הסתיים בכאב לב: בני זוג מתל אביב שהגיעו בחודש פברואר עם בנם הפעוט למתחם משחקים במרכז העיר, נדהמו לגלות לאחר מספר דקות של שעשוע כי העגלה שאיתה הגיעו למקום נעלמה, יחד עם כל תכולתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האב י' לא נשאר אדיש, ועוד באותו יום ניגש לתחנת משטרת תל אביב על מנת להגיש תלונה באשר לגניבה. המשטרה פתחה בחקירה, אך האב הפעלתן לא הסתפק בכך והחל לאסוף מידע באופן עצמאי. הוא חזר למקום ובעזרת אנשי הביטחון הצליח לשזוף את עיניו במצלמות האבטחה ובתיעוד הגניבה שהתרחשה מטרים ספורים ממנו.

"פניתי אל אחראי הביטחון במקום והוא הציג לי את סרטון האבטחה של המצלמה הצופה לאזור ברגע שהדבר קרה", סיפר י' בשיחה עם חדשות 2 Online. "פשוט ראינו את הגנבת בפעולה, היא הייתה עם תינוקת משלה על הידיים ולקחה לנו את העגלה".

בסרטון יוצא הדופן נראית החשודה כשהיא מסתובבת באופן מחשיד במשך כמה דקות סמוך למקום שבו משאירים ההורים את העגלות. היא ניגשת לעגלה של בני הזוג, וככל הנראה מנסה לפגוע בבלם היד שבה. היא נעלמת לרגעים ספורים מהמסך, ואז שבה רק כדי לקחת את העגלה איתה. האירוע כולו מתרחש כאשר בידיה נמצאת בתה התינוקת, דבר שגרם לאנשים במקום שלא לחשוד בה בזמן הפעולה.

"פרסמנו את דבר האירוע בפייסבוק שלנו, מישהו זיהה את האישה וטען שראה אותה בבית עסק סמוך למקום", סיפר האב, שנאלץ להתמודד כעת עם הנזק הכספי שבגניבת העגלה ותכולתה הנאמד בכעשרת אלפים שקלים. "הבנו שהיא גרה כנראה בסמוך למקום וקיבלנו כמה פרטים אודותיה מאנשים שהכירו אותה. הצלחנו אפילו להשיג תמונות שלה כשהיא מסתובבת לא רחוק מהמקום שבו התרחשה הגניבה".

החשודה בגניבה ("מסדר זיהוי")

מספר שבועות לאחר מכן סגרה המשטרה את התיק, ובתגובה פנו בני הזוג אל חברת "מסדר זיהוי" המנטרת מקרים מסוג זה ומאתרת חשודים ורכוש באמצעות סרטונים ממצלמות אבטחה, זאת בעזרת אמצעים טכנולוגיים וחקירתיים. בחברה מציינים שהפעולות המשטרתיות אינן מספיקות וכי פעולה בסיסית של איסוף הסרטינים מלכתחילה הייתה מאפשרת לפענח את התיק, לתרום לתחושת הביטחון, ולהחזיר את הרכוש הגנוב לבעליו. החברה הצליחה לאתר את האישה, העבירה את פרטיה למשטרה וזו זומנה לתת עדות במשטרה.

ממשטרת תל אביב נמסר כי החקירה התנהלה בשבועות האחרונים, בהם בוצעו פעולות חקירה רבות כמו זימון החשודה וקצין הביטחון לתת עדות בנוגע לאירוע. גורמים במשטרה מציינים כי החשודה טוענת בחקירתה כי היא בעלת העגלה וכאשר אף אחד מן הצדדים לא הצליח להמציא אסמכתא המוכיחה כי העגלה שלו הדבר ככל הנראה ייתברר בבית המשפט.

לאתר מסדר זיהוי