הידידות בין בבו קובו ל"סנדק": תמלילי החקירה נחשפים

בין מאות הנחקרים בפרשה שבה נקשר שמו של העבריין איתן חייא היה גם איש העסקים בבו קובו. תמלילי חקירה שהגיעו לידי חדשות 2 חושפים את הקשר האמיץ שנרקם בין מי שזכה לכינוי "הסנדק" ואיש העסקים על שלל המתנות לכאורה שהעביר קובו לחייא. "אני אוהב אותו", אומר קובו לחוקרים אבל גם מודה: "יכול להיות שחייא השתמש בי"

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום חמור נגד העבריין איתן חייא ו-16 ממקורביו, בהם גם איציק לוזון, מנכ"ל קבוצת מכבי פתח תקווה בכדורגל. חייא הואשם בתיק רחב היקף של סחיטה באיומים והלבנת הון. במסגרת החקירה שנוהלה בימ"ר תל אביב ונמשכה מספר חודשים, נחקרו מאות אנשים ובהם גם איש העסקים בבו קובו. במהלך חקירתו תיאר קובו ידידות אמיצה עם חייא, המכונה "הסנדק", ונחשב בזמנו לאחד העבריינים הישראלים המסוכנים ביותר בניו יורק. לידי חדשות 2 הגיעו תמלילי חקירתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המתנות, שלפי כתב האישום, נתן קובו לחייא היו: ניתוח בחו"ל שמימן עבור "הסנדק", ייעוץ משפטי לבנו של חייא בשווי 100 אלף דולר, ומתנה לבתו של העבריין בדמות מקדמה לרכישת דירה של 100 אלף דולר. עוד לפי כתב האישום, בבו לווה מחייא 500 אלף דולר בריבית של 25%, אך בחקירתו הכחיש שלווה ממנו את הכסף. חוקרי ימ"ר תל אביב בתגובה הציגו בפניו הסכם הלוואה שנחתם ביניהם.

תמלילי החקירה נחשפים

קובו בחקירה: "בשנת 2005 נפגשתי עם איתן בפעם הראשונה בחיים. איתן רצה עזרה רפואית במרפק. רק מנתח אחד בעולם שנמצא באנגליה יכול לסדר את זה. כל המימון של הניתוח והאשפוז, הכל זה אני. איתן שאל אותי הרבה פעמים כמה זה עלה ולא אמרתי- מצווה".


קובו: "בזמן שהכניסו את ערן חייא לבית הסוהר, כשהתנהל המשפט, ביקשו ממני לתת כסף לעורכי הדין של ערן. הסכמתי ולא זוכר כמה נתתי, בין 100 ל-150 אלף דולר.

חוקר: איך עוד סייעת לאיתן חייא?

קובו: "תקשיב טוב: מה שיבקש ממני איתן ויש לי, וזה לא פוגע במשפחתי , אני אעזור לו. אני אוהב את איתן".

 

המסמך שהוצג לקובו בחקירה (חדשות 2)

"ממי צריך אני לפחד?"

חוקר: "נטלי חייא (בתו של העבריין) החזירה את ההשקעה של הדירה?"

קובו: "אני לא זוכר, אולי נתנה לי חלק ואולי לא".

חוקר: "לאבא שלה יש הרבה כסף לעזור לבתו".

קובו: "אבא שלה תפרן ממה שאני שומע".

חוקר: "עשית את זה מפחד כלשהו?"

קובו: "ממי אני צריך לפחד? באותו שבוע נתתי לקריית מלאכי 200,000 דולר לארוחת צהריים".

חוקר: "אבל מדוע לתרום לאדם פרטי?"

קובו: "מסכנה, אין לה. רצתה את הדירה".

קובו נשאל האם יש לו קשרים עסקיים עם איתן חייא. הוא הכחיש, אך החוקרים הציגו לו מסמך, שבו הוא מצהיר שלווה מחייא 500,000 דולרים.

חוקר: "זאת החתימה שלך?"

קובו: "אני לא יודע, יש לי הרבה סוגים של חתימות".

חוקר: "המסמך הזה נתפס אצל עורך דין זכרוני".

קובו: "יכול להיות שחייא השתמש בי".

חייא בדיון בבית המשפט (חדשות 2)

בכתב האישום שהוגש נגד העבריין איתן חייא לאחרונה תוארה השיטה בה נהג לגבות את הלוואות שנתן. את הכספים שהעביר לבעלי עסקים כינה השקעות, וסחט סכומי עתק גם לאחר כיסוי החוב. "אצלי אין להפסיד, אם אני משקיע יש רווח", העיד אחד הנסחטים כי חייא נהג לומר.

את "ההשקעה" היה מחזיר בשיטות אלימות. הנחקרים העידו כי הוא היה מזמין אנשים לביתו במגדל יוקרה סמוך לדרך נמיר בתל אביב. בדירה חיכו שני כלבי תקיפה ולאחר שהנסחט היה עולה אל הקומה הגבוהה שבה היא ממוקמת היו חייליו של חייא מוציאים אותו אל המרפסת ומסבירים לו, בצורה שלא משתמעת לשתי פנים, שעליו לשלם את החוב. אחד המאוימים, שעבר את החוויה המפחידה, הלך מיד אחרי האירוע לכתוב צוואה.