שני סוכנים משטרתיים הפלילו עשרות עבריינים

שוטרי המחוז הדרומי עצרו 79 חשודים בעבירות של סחר בסמים, ניהול בתי הימורים, סחיטה ואיומים, הלבנת הון, הלוואות בשוק האפור והתפרצות לבתים, בעקבות מידע שאספו במשך תקופה שני הסוכנים. אחד מהם הוא צעיר בן 22 שהשתחרר לאחרונה מצה"ל

הסוכן שהפליל (יחידת דובר המשטרה)

שני סוכנים משטרתיים המשתייכים למחוז הדרומי הצליחו להביא למעצרם הבוקר (ג') של 79 חשודים בעבירות של סחר בסמים, ניהול בתי הימורים, סחיטה ואיומים, הלבנת הון, הלוואות בשוק האפור והתפרצות לבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הסוכנים החל לפעול לפני כחצי שנה ונטמע בקרב עבריינים בכירים בדרום, שחלקם משתייך לארגון פשיעה גדול בבאר שבע וסביבותיה. האיש, שנמנה על הרובד הבכיר של העבריינים בבירת הנגב, החל לאסוף ראיות נגדם.

במהלך הפעלתו רכש הסוכן בכמה הזדמנויות סם מסוג קוקאין בכמויות שונות ואסף ראיות נגד סוחרי סמים מרכזיים מהמגזר הבדואי והיהודי.

יחד עם זאת, מהחומר שאסף עולה תמונה של פעילות ענפה בבתים פרטיים שבהם התקיימו משחקי הימורים, יחד עם רשת הלוואות בשוק האפור שנועדה לממן את ההפסדים שנגרמו למהמרים - ברובם אזרחים מהשורה - שלא הצליחו להחזיר את ההלוואות שלקחו בשוק האפור בגלל הריבית הגבוהה, ונפלו קורבן למסכת של סחיטות, איומים ותקיפות.

החשודים: בני 25-35 ושני קטינים בני 16-17

הסוכן השני, בן 22 שזה עתה השתחרר משירות סדיר, הופעל במשך שנה והצליח להפליל 32 חשודים בעבירות של סחר בסמים ועבירות רכוש.

בשיטת הפעלה יצירתית הוחדר הסוכן והתגורר בשכונה באשדוד שבה מתגוררים חלק מהחשודים. הוא רכש את אמונם ולאחר מכן ביצע עמם עשרות רבות של עסקאות סמים שבמהלכן רכש כמויות גדולות של סמים מסוג קוקאין, LSD וחשיש בשווי עשרות אלפי שקלים.

במהלך המבצע, שזכה לשם "שומר חוק", נתפסו גם 19 כלי רכב, סמים שונים, כסף מזומן וציוד נוסף החשודים ששמשו לביצוע העבירות. בכוונת המשטרה לחלט את הרכוש שנתפס לאוצר המדינה בתום החקירה.

כלל החשודים, תושבי אשקלון, אשדוד, נתיבות וטירה בגילאי 25-35 ובהם שני קטינים בני 16-17 נלקחו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית של מרחב לכיש ובהמשך היום תבקש המשטרה מבית משפט השלום באשקלון להאריך את מעצרם.

"הפעלת הסוכן ומבצע המעצרים בסיום הפעלתו היא דוגמה נוספת לעבודת משטרה מקצועית בה שמנו ידינו על רובד סוחרי הסמים הבכיר והמרכזי בעיר אשדוד שחלקם מזוהה עם פעילותם של קבוצות פשיעה", אמר מפקד מרחב לכיש ניצב-משנה אלי כזרי.

גם מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי שיבח את פעילות הסוכנים: "מבצע זה, שבו נוטלים חלק מאות שוטרים מהמחוז הדרומי, נועד להקנות לתושבים לציבור שומר החוק ביטחון. מבצע זה מצטרף לשורה של מבצעים גדולים ופיענוחים של פרשיות חמורות שהתרחשו במחוז הדרומי, ולעוד מבצעים רבים ומגוונים המתוכננים בהמשך".