חשד: מטפלת מהצפון התעללה בתינוק ובאחותו

הורים התלוננו במשטרה כי המטפלת ששכרו פגעה בבנם בן ה-11 חודשים ובאחותו בת ה-5. המטפלת, בשנות ה-40 לחייה, נעצרה והובאה ממררת בבכי לבית המשפט. "הילדים האלה מתים עליה, היא מטפלת בילדים כל החיים", אמר בעלה של המטפלת שהופתע ממעצרה. "משהו פה מסריח"

המטפלת בבית המשפט (חדשות 2)

שוב חשד להתעללות בילדים מצד מי שאחראי לשלומם: מטפלת בת 40 מהצפון נעצרה היום (א') בחשד שהתעללה בתינוק בן 11 חודשים ובאחותו בת ה-5, שעליהם השגיחה. בית משפט השלום בקריות האריך את מעצרה בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הורי הילדים הגישו ביום שישי האחרון תלונה נגד המטפלת במשטרה וזו פתחה בחקירה. הבוקר נעצרה המטפלת והובאה לדיון בהארכת המעצר בבית משפט השלום בקריות.

היא הגיעה לבית המשפט כשפניה מכוסות והיא ממררת בבכי. "הילדים האלה מתים עליה. היא איתם ארבעה או חמישה חודשים, היא מטפלת בילדים כל החיים", אמר בעלה של המטפלת לפני תחילתו של הדיון בבית המשפט. "אני לא מבין מאיפה זה בא".

חשודה בהתעללות בתינוק. אילוסטרציה (חדשות 2)

"יש עליה מלחמות"

לדברי הבעל, מדובר במטפלת בעלת שם. "מגיל 12 היא מטפלת בילדים", סיפר. "יש עליה מלחמות בעיר, כולם מבקשים: 'בואי תשמרי לי על הילדה'. יש פה משהו מסריח".  

"רק הבוקר לראשונה נחקרה החשודה לגבי המיוחס לה", אמר נציג המשטרה בדיון, "לא הכל הוטח בפניה. היא הכחישה בחקירה הראשונית כל קשר לחשדות המיוחסים לה". נציג המשטרה ציין כי למטפלת אין כל עבר פלילי.

סנגורה של המטפלת שאל את נציג המשטרה בבית המשפט: "האם נכון שבחקירתה סיפרה המטפלת כי באחד הימים הבחינה בחבלה על גופו של הפעוט ואביו טען כי 'נפל מהסל-קל'?" נציגה של המשטרה השיב כי החשדות עוסקים בחבלות אחרות נגד הילדים.

"אישה נורמטיבית ואם בעצמה לילדים"

בתום הדיון הורה השופט מוחמד עלי להאריך את מעצרה של המטפלת. "החשדות הם כי בחודשים האחרונים נהגה המטפלת להתעלל בתינוק בן 11 חודשים, תקפה אותו וגרמה לו חבלה של ממש בחלקי גוף שונים", הסביר השופט. "שוכנעתי כי קיים חשד סביר שהחשודה ביצעה את המיוחס לה".

פרקליטה של החשודה, עורך הדין שלומי כהן, העריך כי בידי המשטרה תיעוד הקושר אותה למעשים. "תיעוד כזה יכול להתברר לכאן ולכאן", אמר, "הגם שבשלב הראשוני הדברים מתפרשים בצורה חמורה".

לדבריו, מדובר באישה נורמטיבית, אם לשני ילדים בעצמה, המטפלת כל חייה בפעוטות. "בכל מראה לתינוק לא נגרמו חבלות שהצריכו התערבות רפואית של ממש והוא בביתו", ציין עורך הדין.