הרצח בגולן: החשוד צילם את גופת חברו והראה לשומר

במשטרה ממשיכים לחקור את רצח אור ריבק בן ה-22 ע"י חברו ושותפו לדירה רוסלן יעקובוביץ' ומנסים לברר מה הסיבה לוויכוח בין השניים, שהוביל לדקירה. מהחקירה עולה, כי החשוד הגיע לשומר בשער הקיבוץ, דיווח על הרצח והציג בסולרי תמונה של גופת חברו

החשוד הודה ושחזר (חדשות 2)

יומיים לאחר רצח שותפו לדירה בקיבוץ, נחשפים פרטים נוספים ומצמררים על התנהלותו של רוסלן יעקובוביץ', החשוד שדקר למוות את חברו אור ריבק: מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי לאחר המעשה, יצא יעקובוביץ' מהדירה המשותפת של השניים בקיבוץ כפר חרוב, פנה לשומר המוצב בשער הקיבוץ והציג לו תמונה שצילם במכשיר הסלולרי ובה גופתו של ריבק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, נמשכת חקירת המשטרה, שם בודקים את המניע שהוביל את יעקובוביץ' לרצוח לכאורה את שותפו לדירה, שעל פי עדויות רבות של חברים ושכנים בקיבוץ היה "כמו אח" בשביל ריבק.

אמש, שעות ספורות לאחר שהודה ושחזר כיצד דקר למוות את חברו ושותפו לדירה אור ריבק, עבר יעקובוביץ' בדיקה פסיכיאטרית ראשונית בבית החולים זיו בצפת. סנגורו של יעקובוביץ' הדגיש: "הוא מכה על חטא ומדגיש כי לא תכנן לבצע את המעשה ולא רצה בו".

זירת הרצח בקיבוץ (חדשות 2)

מעצרו של רוסלן הוארך אמש בבית משפט השלום בנצרת בשמונה ימים בהסכמת הצדדים. עו"ד סעיד חדאד, פרקליטו מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר אמש כי הוא "מבין כעת את תוצאת המעשה ומצטער עליה. בשלב הזה אנחנו כהגנה נבדוק האם מעשה בוצע תחת השפעת אלכוהול ומהן ההשלכות המשפטיות של הוויכוח והמאבק שקדמו לאירוע על אחריותו הפלילית". עו"ד חדאד הבהיר כי "החשוד טרם מסר את מלוא גרסתו ורק לאחר שתימסר יתבהרו הגורמים שהובילו לאירוע".

"עדיין לא ברור מה הוביל למעשה, הנושא עדיין בבדיקה", הוסיף הפרקליט. "בוודאי שהוא מצטער, הם היו הרבה זמן ביחד, מדובר באירוע טרגי מבחינתו".

"ילד טוב וחברותי"

צעירה שלמדה עם ריבק באותה שכבה בתיכון סיפר כי "הוא היה ילד חברותי. כולם אהבו אותו, אך הוא היה נגרר. מטבעו הוא לא היה מעורב במעשים פליליים". לדבריה, אור וחברו החשוד ברציחתו היו חברי ילדות טובים שעשו הכל ביחד. "הם התגייסו באותה תקופה ועברו לאחרונה להתגורר ברמת הגולן בגלל שאביו של אור התגורר שם".

אביו של ריבק הוא תושב כפר חרוב שנים רבות, ואף עובד בקיבוץ. לפני חודשים ספורים נעתר הקיבוץ לבקשתו של האב, והסכימו להשכיר דירה פנויה בקיבוץ לריבק ולחבר הילדות שלו יעקובוביץ', החשוד ברצח. בחקירתו הודה החשוד במעשה ואף שחזר את הרצח. "הוא היה בחימוש גולני", סיפר לחדשות 2 אביו של אור, ראובן ריבק. "הוא עבד ברפת בחריצות ובמסירות. חבר טוב, ילד טוב וחברותי. בחור עדין נפש ונשמה טובה".

"הייתה לו מוטיבציה עצומה", סיפר מנהל הרפת שבה עבד אור, סרג'יו פישלית. "הוא לקח אחריות מלאה בכל תחומי הרפת והיה סבלני. תמיד עם יחס של כבוד לכולם. אהבו אותו מאוד".

בקיבוץ לא ידעו על העבר הפלילי

גורמים במשטרה טענו כי לריבק ולשותפו לדירה יעקובוביץ' היה רקע פלילי, אולם נראה שתושבי הקיבוץ לא היו מודעים לכך עד היום. "לא ידוע לי על רקע פלילי של השניים", טענה דגנית הנדל, מתושבי הקיבוץ. "מבחינתנו זו הייתה בהחלט פנייה שגרתית של האב, וכפי שהוצג לנו על ידו השותף של הבחור שנרצח הוא חבר ילדות שלו, ולכן ניאותנו".

"אור היה ילד טוב, היו לו חברים, ילד נורמטיבי", המשיכה הנדל. "הוא בן של תושב כפר חרוב שנים רבות, שעובד אצלנו, והוא הגיע אלינו לפני מספר חודשים מועט, יחד עם חברו. מאחר ואביו שנים רבות תושב היישוב, אז מטבע הדברים גם הבן שלו היה פה במערכות החינוך. בשלב מסוים ההורים התגרשו, אז הוא בילה רק חלק מזמנו כאן".

צעיר חשוד ברצח חברו בגולן - הסיקור המלא:

הוא מכה על חטא, לא תכנן לרצוח

אור נרצח על ידי חבר הילדות: "בחור עדין נפש"

תושבי הקיבוץ לא ידעו על העבר הפלילי: "ילד טוב"

חשד: צעיר רצח את שותפו לדירה ברמת הגולן