חשיפת רשת הברחת סמים בינ"ל הביאה לסיכול הברחת קוקאין לישראל

המשטרה סיכלה הברחה של 2.5 ק"ג לישראל ועצרה בארץ ובפרגוואי חשודים בהפעלת רשת הברחת סמים. במטרה לטשטש את עקבותיהם ולהקשות על איתור המשלוח תכננו החשודים מסלול מתעתע במיוחד שכלל מעבר בארבע מדינות עד ההגעה לישראל. מפקד מחוז דרום ניצב הלוי: "מנהלים מאבק מוחות מול אותם עבריינים"

הסמים היו אמורים לעבור דרך 4 מדינות שונו (רויטרס)

שוטרי ימ"ר נגב וחטיבת המודיעין של המשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 2.5 ק"ג קוקאין לישראל מדרום אמריקה במסלול חובק עולם, דרך מצרים, ותפסו חשודים בהפעלת רשת להברחת סמים. הבלדר ועליו הסמים נעצר בשדה התעופה בפרגוואי וארבעה חשודים בהזמנת הסמים נעצרו בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים נערכה בימ"ר נגב חקירה סמויה שהצביעה על חשד להברחת סמים לארץ במסלול מתעתע שלא היה בשימוש עד כה. על פי התכנון של חברי הרשת, הבלדר היה אמור לצאת מפרגוואי לברזיל ומשם להמשיך למדריד. ממדריד הוא היה אמור לטוס לקהיר ומקהיר להגיע למעבר הגבול עם ישראל בטאבה.

ביום ראשון האחרון נעצרו על ידי בלשי ימ"ר נגב 4 גברים בשנות ה-30 לחייהם, תושבי המרכז והדרום, בחשד שהם אלה שביקשו לייבא את הסמים שנתפסו על הבלדר בשדה התעופה בפרגוואי בעת שנעצר על ידי המשטרה המקומית.

35 ק"ג קוקאין נתפסו בפרגוואי

חקירת הימ"ר ושיתוף הפעולה עם חטיבת המודיעין של המשטרה הביאה למעצרם של חברי רשת נוספים בפרגוואי ולתפיסת 35 ק"ג קוקאין שהיו ברשותם.

מפקד מחוז דרום ניצב יורם הלוי אמר בעקבות סיכול הברחת הסמים כי "הפעילות המשטרתית מול יבואני הסמים הפועלים בכל דרך אפשרית להחדיר כמויות של סמים מסוגים שונים לארץ היא סוג של מאבק מוחות שלנו מול אותם עבריינים שבו אנו נדרשים לחשוב יצרתי ולהיות תמיד ביתרון וצעד אחד קדימה".

ניצב הלוי הוסיף כי "גם במקרה זה הצלחנו לשים ידינו על חלק ניכר מהמעורבים שעסקו על פי החשד בייבוא סמים לארץ בכמויות מסחריות ופעלו בתחכום בשיטה סיבובית כדי לטשטש ולמנוע מהמשטרה את היכולת להגיע אליהם".