אור נרצח על ידי חברו: "בחור עדין נפש"

אור ריבק בן ה-22 הוא הצעיר שנרצח על פי החשד בידי שותפו לדירה בקיבוץ כפר חרוב שבגולן, ככל הנראה בעקבות ויכוח שהתפתח בין השניים. אביו סיפר לחדשות 2 Online: "הוא היה לד חברותי, נשמה טובה". מנהלו בעבודה: "תמיד התייחס בכבוד לכולם, אהבו אותו"

אור ריבק, תושב קיבוץ כפר חרוב בן 22, הוא הצעיר שנרצח לפנות בוקר (שבת) בדירה שבה הוא מתגורר בקיבוץ. אביו של ריבק הוא תושב כפר חרוב שנים רבות, ואף עובד בקיבוץ. לפני חודשים ספורים נעתר הקיבוץ לבקשתו של האב, והסכימו להשכיר דירה פנויה בקיבוץ לריבק ולחבר הילדות שלו, החשוד ברצח. בחקירתו הודה החשוד במעשה ואף שחזר את הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה בחימוש גולני", סיפר לחדשות 2 אביו של אור, ראובן ריבק. "הוא עבד ברפת בחריצות ובמסירות. חבר טוב, ילד טוב וחברותי. בחור עדין נפש ונשמה טובה".

"הייתה לו מוטיבציה עצומה", סיפר מנהל הרפת שבה עבד אור, סרג'יו פישלית. "הוא לקח אחריות מלאה בכל תחומי הרפת והיה סבלני. תמיד עם יחס של כבוד לכולם. אהבו אותו מאוד".

זירת הרצח, כפר חרוב (חדשות 2)

גורמים במשטרה טענו כי לריבק ולשותפו לדירה היה רקע פלילי, אולם נראה שתושבי הקיבוץ לא היו מודעים לכך עד היום. "לא ידוע לי על רקע פלילי של השניים", טענה דגנית הנדל, מתושבי הקיבוץ. "מבחינתנו זו הייתה בהחלט פנייה שגרתית של האב, וכפי שהוצג לנו על ידו השותף של הבחור שנרצח הוא חבר ילדות שלו, ולכן ניאותנו".

"אור היה ילד טוב, היו לו חברים, ילד נורמטיבי", המשיכה הנדל. "הוא בן של תושב כפר חרוב שנים רבות, שעובד אצלנו, והוא הגיע אלינו לפני מספר חודשים מועט, יחד עם חברו. מאחר ואביו שנים רבות תושב היישוב, אז מטבע הדברים גם הבן שלו היה פה במערכות החינוך. בשלב מסוים ההורים התגרשו, אז הוא בילה רק חלק מזמנו כאן".

החשוד ברצח משחזר (חדשות 2)

החשוד עידכן את שומר הקיבוץ במעשים שביצע לכאורה

ריבק נמצא בדירה לפנות בוקר כשהוא מחוסר הכרה ועם סימני אלימות בפלג גופו העליון. צוות מד"א מרחב ירדן שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו במקום. שותפו, צעיר בשנות ה-20 לחייו, נעצר בחשד למעורבות ברצח.

"בשעה 04:00 לפנות בוקר קיבלנו הודעה מהשומר בקיבוץ כפר חרוב שלפיה בחור נמצא פגוע בתוך דירה בקיבוץ", סיפר סגן ניצב יוסי כתב, מפקד משטרת רמת הגולן. "ניידת שעברה במקום קיבלה תיאור של החשוד שהתוודה בפני השומר שכנראה הוא זה שפגע בו. השוטרים איתרו את החשוד ועצרו אותו".

אנשי הזיהוי הפלילי אוספים ראיות (חדשות 2)

"הגענו לזירה וסגרנו אותה במקום", המשיך סגן ניצב כתב. "כנראה מדובר בוויכוח, כל הנסיבות כרגע נבדקות. החשוד נמצא בחקירה בתחנה ומשתף פעולה עם חוקריו".

טאלה עבדאלה, פרמדיק מד"א שהגיע למקום סיפר כי "באחד מחדרי הדירה שכב צעיר בן 22 מחוסר הכרה עם סימני אלימות בפלג גופו העליון. הוא היה ללא רוח חיים, ללא דופק וללא נשימה. הפציעות שלו היו קשות מאוד ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".