הרצח ברעננה: "ידע שמחפשים אחריו והלך לסדר דברים"

בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד ברצח החייל יפתח גריידי ז"ל בשבעה ימים. השופטת טענה כי למרות שידע על החיפושים של המשטרה אחריו הוא החליט שלא להסגיר עצמו מיד. דודו: "הוא ילד טוב, הוא לא עשה כלום מלבד כמה דברים קלים"‎

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ד') את מעצרו של החשוד המרכזי בדקירתו למוות של החייל יפתח גריידי (18)בשבעה ימים. הצעיר, ששמו נאסר לפרסום, חשוד בגרימת חבלה בכוונת תחילה ובשיבוש מהלכי חקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניגוד לטענתו הראשונית של החשוד, שלפיה כלל לא ידע על החיפושים המתנהלים אחריו, הדגישה היום בדיון השופטת מירב גרינברג כי הוא היה מודע למאמצי המשטרה. "הוא הסגיר את עצמו אתמול ואישר כי ידע שמחפשים אחריו, אך טען כי היו לו דברים לסדר", אמרה השופטת.

אביו של החשוד, שליווה אותו הבוקר לבית המשפט, הביע צער על מותו של החייל, אך טען כי הוא מאמין בחפותו של בנו. "אני לא מאמין שקרה דבר כזה, אני מקווה ובטוח שהבן שלי לא קשור", אמר האב.

יפתח גריידי ז"ל (פייסבוק)

דודו של החשוד טען כי למרות עברו הפלילי "מדובר בילד טוב ומקסים שלא עשה בחיים שלו שום דבר. סתם מאשימים אותו בתקשורת. הוא לא הגיע למשטרה כי לא קראו לו, רק בצהריים ביקשו, הוא היה בטיול עם חברים ואז חזר".

עורך הדין ניר דוד, המייצג את החשוד, טען כי אין לו כל קשר לאירוע הדקירה. "הוא בילה במועדון ורקד כמו צעירים אחרים. כל שבית המשפט אמר שהוא מאריך את מעצרו - כמו הרבה מהמעצרים שהתחילו בקול תרועה והסתיימו בקול ענות חלושה. מהרגע שהוא נדרש למשטרה והא הגיע לשם באמצעותי".

זירת הרצח מחוץ למועדון (חדשות 2)

לאחר מספר ימים שבהם חיפשה אחריו המשטרה, הגיע אתמול החשוד בן ה-23 לתחנת המשטרה בכפר סבא, כשהוא מלווה באביו, חבריו ועורך דינו והסגיר את עצמו לידי השוטרים. "לא עשיתי כלום, רואים את זה במצלמות", אמר לכלי התקשורת עם כניסתו למקום והכחיש כי הוא מי שעומד מאחורי הרצח.

אחרי שנלקח לחקירה ביצעו החוקרים בדיקת רקע וגילו כי זו לא הפעם הראשונה של הצעיר בחדר החקירות. לפני חמש שנים היה החשוד מעורב בקטטה שבמהלכה דקר צעיר אחר ופצע אותו באורח בינוני-קשה. בסופו של דבר, עקב קושי ראייתי, לא הוגש נגדו כתב אישום והוא זוכה.

חוקרי המשטרה נטלו דגימות DNA מהחשוד כדי להצליבן עם כלי הרצח ולבדוק האם ישנה התאמה. הוא המשיך להכחיש קשר כלשהו שלכאורה היה לו לאירוע הדקירה במועדון ברעננה שלשום, אבל הודה שאכן שהה במקום בזמן הרצח.

רצח החייל במועדון ברעננה - הסיקור המלא:

בעלי המועדון ברעננה: "האבטחה היתיה יותר מהנדרש"

הרצח במועדון ברעננה: החשוד המרכזי הסגיר עצמו

המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון