בעלי המועדון ברעננה: "האבטחה הייתה יותר מהנדרש"

לאחר שהועלו טענות על היקף האבטחה במועדון שבו נרצח החייל יפתח גריידי, הבהירו בעלי המקום כי "במקום עובדת חברת אבטחה חיצונית, מקצועית ומוכרת שנשכרה על פי כל החוקים". מקורביהם הדגישו כי זו התקרית האלימה הראשונה במועדון

זירת הרצח ברעננה (פייסבוק וחדשות 2)

יומיים אחרי הקטטה האלימה שגבתה את חייו של החייל יפתח גריידי (18) במועדון ברעננה וההאשמות שהופנו נגד המאבטחים במקום מצד הוריהם של המעורבים באירוע הקשה, הנהלת הבר הודפת את הטענות ומצהירה כי האבטחה במקום הייתה "על פי כל החוקים ואף מעבר לכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במקום עובדת חברת אבטחה חיצונית, מקצועית ומוכרת שנשכרה על פי כל החוקים והדרישות שהציבו הגורמים האחראיים ואף מעבר לכך", הדגישו בעלי המקום. "אנו משתפים פעולה עם גורמי המשטרה ונעמוד לרשותה ככל שנדרש".

הבעלים, כמה צעירים שחלמו להקים בר, עדיין מתקשים לעכל את האירוע הטרגי וטרם שכרו עורך דין שייצג אותם. לדברי מקורביהם, המועדון הוא מקום שכונתי שלא מתנהלות בו מסיבות בדרך כלל, וזוהי תקרית האלימות הראשונה. 

המאבטח: "לא הבנו מי נגד מי"

לעומתם, המאבטח האחראי במקום טען מוקדם יותר היום כי "היה חוסר במאבטחים". "ראיתי שולחנות וכיסאות עפים באוויר, לא הבנו מי נגד מי", סיפר אלכס לחדשות 2 Online, והדגיש כי לדבריו לא הייתה לאנשיו ברירה אחרת מלבד הוצאת שתי החבורות אל מחוץ למקום.

"אם היו יותר מאבטחים היינו יכולים, למשל, להשאיר קבוצה אחת בפנים ולהוציא את השנייה", הוסיף אלכס. החשוד המרכזי ברצח הסגיר את עצמו למשטרה לפני זמן קצר, ובית המשפט האריך היום את מעצרם של חלק מהחשודים במעורבות בקטטה. מעצרו של שי קלדרון הוארך ב-7 ימים ומעצרו של מני דבוש הוארך ב-6 ימים. עצור שלישי, ששמו לא הותר לפרסום, יישאר במעצר ל-7 ימים. מעצר החשוד הרביעי הוארך ביומיים.

"אני לא ישן בשקט כבר כמה ימים", אמר המאבטח. "אני כל הזמן חושב מה היינו צריכים לעשות אחרת כדי למנוע את הדקירה, אבל אין לי תשובה. הבחור הזה (יפתח גריידי - מ.ח) כל הזמן אצלי בראש. רציתי להציל את החיים שלו, אבל לא הייתה לי אפשרות לעזור לו. צר לנו מאוד שלא הצלחנו להציל אותו, אבל עשינו את המקסימום שלנו וזה לא היה באשמתנו. זה לא היה בידיים שלנו".

ארתור נזריאן, מנכ"ל ארקס אבטחה - החברה שנשכרה כדי לאבטח את המקום אמר הבוקר לחדשות 2 Online: "מבחינתנו לא ניתן היה למנוע את האירוע, והמאבטחים פעלו כשורה. הם הרחיקו את האנשים ונתנו לחובשים לעזור לפצוע. היה להם קשה לפעול כי המקום קטן".

רצח החייל במועדון ברעננה - הסיקור המלא:

הרצח במועדון ברעננה: החשוד המרכזי הסגיר עצמו

המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון