הרצח במועדון ברעננה: החשוד המרכזי הסגיר עצמו

בתום יומיים שבהם נמלט מהמשטרה, הגיע הצעיר שחשוד בדקירתו למוות של יפתח גריידי (18) לתחנת כפר סבא והסגיר עצמו. "לא עשיתי כלום, רואים את זה במצלמות", אמר עם כניסתו למקום. אמש אמרו החוקרים כי אם לא יגיע בקרוב להסגיר את עצמו - יפורסמו שמו ותמונתו

החשוד המרכזי בדקירתו למוות של החייל יפתח גריידי (18) במועדון ברעננה הגיע היום (ג') אחר הצהריים לתחנת המשטרה בכפר סבא והסגיר את עצמו לידי השוטרים. כמעט במקביל, בבית העלמין קריית שאול בתל אביב הובא למנוחות יפתח גריידי, כשמאות מחבריו וקרוביו מלווים אותו בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעיר, בן 23, הגיע לתחנת המשטרה כשהוא מלווה באביו, בחבריו ובעורך דינו והכחיש כי הוא עומד מאחורי המעשה. "לא עשיתי כלום, רואים את זה במצלמות", אמר לכלי התקשורת עם כניסתו למקום.

פרקליטו של החשוד, עו"ד ניר דוד, אמר: "זו שעה של יגון ודאבון לב. מדובר במקרה קשה, אך העניין הוא שלחשוד שאותו אני מייצג אין יד ורגל בדקירה. לבי לבי על המשפחה. אני מאוד מקווה שצוות החקירה המיומן יעשה אמת, יברר את העובדות ובסופו של יום יראה וישתכנע שלמרשי אין שום קשר לעניין". 

"חקירה מורכבת ומסועפת"

אמש שיגרו במשטרה איום מפורש כלפי החשוד המרכזי שנמלט והסתתר והמליצו לו להסגיר את עצמו במהרה, ולא - יפורסמו שמו ותמונתו באמצעי התקשורת. במשטרה מאמינים שפריצת דרך בחקירה קרובה וההערכה היא כי אחיו של החשוד המרכזי, שנלקח לחקירה, סייע לו להסתתר. בתום תשאולו, נעצר האח. שני חשודים נוספים נעצרו ובידי המשטרה ארבעה צעירים החשודים במעורבות באירוע שמעצרם הוארך היום.

מפקד מרחב השרון במשטרה תנ"צ קובי שבתאי, אמר אתמול כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת". לדבריו, החוקרים "אספו את כל מצלמות האבטחה בתוך המועדון ומחוצה לו. יחד עם זאת, נאספה גם מצלמה שתיעדה את הבריחה של החשודים ברצח ואני מאמין שכבר בקרוב נתקדם בחקירה".

החשוד המרכזי נעצר. גריידי (פייסבוק)

אחד החשודים במעורבות בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

מוקדם יתר היום הובאו בזה אחר זה לבית משפט השלום בפתח תקווה החשודים האחרים במעורבות בקטטה. אחד מהם, כך התברר, משתייך לאחד מארגוני הפשע המוכרים הפועלים באזור המרכז ונעצר בעבר במסגרת פרשה של סחיטה באיומים של בתי עסק באזור רעננה, הוד השרון וכפר סבא.

למרות עברו וגילו המבוגר יחסית (25), הצליח החשוד להיכנס למסיבה בה מרבית הבליינים היו בני 18-19. "כמה אנשים מהחבורה של רעננה הצליחו להיכנס באין מפריע לתוך המועדון וגם לתוך המטבח", סיפר גורם בכיר בחקירה. "עכשיו אנחנו בודקים האם העובדה שחלק מהמעורבים ברצח משתייכים לארגון פשע זה מה שגרם למאבטחים שלא למנוע מהם להיכנס למועדון".

"חקירה מורכבת ומסועפת". זירת הרצח (חדשות 2)

בית המשפט האריך היום את מעצרם של חלק מהחשודים במעורבות בקטטה. מעצרו של שי קלדרון הוארך ב-7 ימים ומעצרו של מני דבוש הוארך ב-6 ימים. עצור שלישי, ששמו לא הותר לפרסום, יישאר במעצר ל-7 ימים. מעצר החשוד הרביעי הוארך ביומיים.

"אני משתתף בצערכם, באמת זה לא אני ושלא תדעו עוד צער", פנה דבוש למשפחת הנרצח עם כניסתו לאולם הדיונים. "זה מקרה מאוד עצוב, הוא בסך הכל בן 18". דבוש הגיע לדיון כשידו חבושה, כעדות לכך שנפצע, לדבריו, בקטטה.

מאות הגיעו להיפרד מגריידי (חדשות 2)

רצח החייל במועדון - הסיקור המלא

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"