המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"

המאבטח האחראי במועדון ברעננה מסביר בשיחה עם חדשות 2 Online מדוע לא הפרידו בין המעורבים בקטטה בסופה נרצח יפתח גריידי. "כמות המעורבים וחוסר במאבטחים לא אפשרו זאת", אמר. "לא ניתן היה לזהות מי נגד מי". האזינו לשיחה

"ראיתי שולחנות וכיסאות עפים באוויר, לא הבנו מי נגד מי". יומיים אחרי הקטטה האלימה שגבתה את חייו של החייל יפתח גריידי (18) במועדון ברעננה וההאשמות שהופנו נגד המאבטחים במקום מצד הוריהם של המעורבים באירוע הקשה, הודף אלכס (31), המאבטח האחראי במקום את הטענות ואומר כי לא הייתה לאנשיו ברירה אחרת מלבד הוצאת שתי החבורות אל מחוץ למקום. "אני מרגיש שהיה חוסר במאבטחים", אמר איש האבטחה. "אם היו יותר מאבטחים היינו יכולים, למשל, להשאיר קבוצה אחת בפנים ולהוציא את השנייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט האריך היום את מעצרם של חלק מהחשודים במעורבות בקטטה. מעצרו של שי קלדרון הוארך ב-7 ימים ומעצרו של מני דבוש הוארך ב-6 ימים. עצור שלישי, ששמו לא הותר לפרסום, יישאר במעצר ל-7 ימים. מעצר החשוד הרביעי הוארך ביומיים.

אלכס, שעובד בתחום משנת 2001, גולל את קורות אותו לילה בשיחה עם חדשות 2 Online. "הייתה קטטה בפנים", תיאר. "עמדתי בכניסה עם עוד מאבטח חמוש, היה עוד מאבטח ביציאת החירום ואחד נוסף בתוך המועדון, בקומה השנייה. לפתע הגיע מישהו לכניסה וצעק: 'מכות, מכות'. ברגע ששמעתי את זה - רצתי לכיוון החצר וניסיתי לזהות איפה הקטטה".

"ראיתי שולחנות וכיסאות עפים באוויר", המשיך. "הבנתי ששם מתרחשת הקטטה והתחלתי לרוץ לכיוון. ראיתי אנשים חבולים והתחלנו להוציא אותם מהמועדון, מרחק של כחמישה-שישה מטרים. לא הייתה אפשרות לזהות מי נגד מי".

לדבריו, החוק מחייב את אנשי האבטחה במועדונים להפריד בין חבורות ברגע שמתפתחת קטטה, ולהשאיר אחת מהן בתוך מקום הבילוי ואת השנייה להוציא. בפועל, בקטטה הזו זה לא קרה, ולטענת חבריו של גריידי, צעד כזה עשוי היה למנוע את הרצח.

"בגלל חוסר במאבטחים ובגלל כמות המעורבים שהיו באירוע - לא הייתה אפשרות כזו", אמר המאבטח האחראי. "לא רצינו שזה יתפתח יותר".

זירת הרצח (חדשות 2)

"הדקירה התרחשה בתוך שניות"

"ברגע שיש שניים נגד שניים או ארבעה נגד ארבעה - זה משהו אחד", הסביר אלכס. "ברגע שיש הרבה מעורבים, כמעט 20 איש, ואתה לא יודע מי שייך למי - זה בעייתי. אני צריך לעצור את המכות וזה מה שעשינו. אחרי שהוצאנו את האנשים מהמקום - הדקירה התרחשה בתוך שניות".

"ראיתי את הצעיר שנדקר", אמר אלכס. "הוא התחיל ללכת במהירות לכיווני עם כמה מחבריו שעמדו לא רחוק ממני. הוא צעק: 'דקרו אותי, דקרו אותי' - ונפל על האדמה. צעקתי: 'יש כאן חובש? הגיעו ארבעה והתחילו לטפל בו".

הרצח לא נותן למאבטח האחראי מנוח. "אני לא ישן בשקט כבר כמה ימים", אמר. "אני כל הזמן חושב מה היינו צריכים לעשות אחרת כדי למנוע את הדקירה, אבל אין לי תשובה. הבחור הזה (יפתח גריידי - מ.ח) כל הזמן אצלי בראש. רציתי להציל את החיים שלו, אבל לא הייתה לי אפשרות לעזור לו. צר לנו מאוד שלא הצלחנו להציל אותו, אבל עשינו את המקסימום שלנו וזה לא היה באשמתנו. זה לא היה בידיים שלנו".

ארתור נזריאן, מנכ"ל ארקס אבטחה שנשכרה כדי לאבטח במקום אמר הבוקר לחדשות 2 Online: "מבחינתנו לא ניתן היה למנוע את האירוע, והמאבטחים פעלו כשורה. הם הרחיקו את האנשים ונתנו לחובשים לעזור לפצוע. היה להם קשה לפעול כי המקום קטן".

רצח החייל במועדון ברעננה - הסיקור המלא

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv