הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה חבר בארגון פשע מוכר

אחד החשודים במעורבות בקטטה ברעננה שבה נרצח יפתח גריידי מוכר היטב למשטרה. חשוד אחר הגיע לביהמ"ש עם יד חבושה, תוצאה של הקטטה לדבריו, והכחיש כל קשר. "שולח תנחומים למשפחה, אך אני לא קשור לאירוע", אמר‎

בזה אחר זה הובאו היום (ג') לבית משפט השלום בפתח תקווה החשודים במעורבות בקטטה מחוץ למועדון ברעננה בה נרצח החייל יפתח גריידי. אחד החשודים, כך מתברר הבוקר, משתייך לאחד מארגוני הפשע המוכרים הפועלים באזור המרכז ונעצר בעבר במסגרת פרשה של סחיטה באיומים של בתי עסק באזור רעננה, הוד השרון וכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות עברו וגילו המבוגר יחסית (25), הצליח החשוד להיכנס למסיבה בה מרבית הבליינים היו בני 18-19. "כמה אנשים מהחבורה של רעננה הצליחו להיכנס באין מפריע לתוך המועדון וגם לתוך המטבח", סיפר גורם בכיר בחקירה. "עכשיו אנחנו בודקים האם העובדה שחלק מהמעורבים ברצח משתייכים לארגון פשע זה מה שגרם למאבטחים שלא למנוע מהם להיכנס למועדון".

בית המשפט האריך היום את מעצרם של חלק מהחשודים במעורבות בקטטה. מעצרו של שי קלדרון הוארך ב-7 ימים ומעצרו של מני דבוש הוארך ב-6 ימים. עצור שלישי, ששמו לא הותר לפרסום, יישאר במעצר ל-7 ימים. מעצר החשוד הרביעי הוארך ביומיים.

"אני משתתף בצערכם, באמת זה לא אני ושלא תדעו עוד צער", פנה דבוש למשפחת הנרצח עם כניסתו לאולם הדיונים. "זה מקרה מאוד עצוב, הוא בסך הכל בן 18". דבוש הגיע לדיון כשידו חבושה, כעדות לכך שנפצע, לדבריו, בקטטה.

החשוד מני דבוש בבית המשפט (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בעל המועדון יזומן לחקירה

דבוש שמר בחקירתו על זכות השתיקה, אך במשטרה טענו בדיון כי יש חשד סביר לראיות הקושרות אותו למעורבות במעשה. "יש לחשוד הרשעות בעבירות של רכוש ואלימות", ציין נציג המשטרה בבית המשפט.

סנגורו, עורך הדין שי בן טובים, ציין כי החשוד אינו מכחיש שהיה באירוע ואף נפצע. "בסוף החקירה תוכיח שהגרסה שהחשוד לא ידע על החפץ החד, לא על הכוונה להשתמש בו ולמעשה הנוכחות שלו היא שהובילה למעצר ותו לא", הדגיש עורך הדין.

יפתח גריידי. נרצח בפתח המועדון (פייסבוק)

אתמול ובמהלך שעות הלילה עוכבו יותר מ-30 בני אדם לצורך חקירה וגביית עדויות. בנוסף, זימנו במשטרה את בעל המועדון לחקירה במרחב השרון, שבין היתר יידרש לענות על השאלות: מדוע לא צלצל מיד למשטרה? מדוע אחרי שהוציא את המעורבים בקטטה אפשר דווקא להכניס את החבורה מרעננה שאליה השתייך הדוקר? 

אמש שגרה המשטרה איום מפורש כלפי החשוד המרכזי, שנמלט ועדיין מסתתר, וקראה לו להסגיר את עצמו במהרה, ולא - יפורסמו שמו ותמונתו. במשטרה מאמינים כי פריצת דרך בחקירה קרובה, וההערכה היא כי אחיו של החשוד סייע לו להסתתר. האח נחקר ובתום תשאולו נעצר.